літературна премія

У Франції вперше вручили Гонкурівську премію ув’язнених

16.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Франції відбулось перше вручення Гонкурівської премії ув’язнених, яку отримала письменниця Сара Жольєн-Фардель за роман Sa Préférée («Його улюблена»). Про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці Гонкурівської премії.

 

Гонкурівська премія ув’язнених створена 2022 року за підтримки Національного книжкового центру Франції, Французької адміністрації тюрем Міністерства юстиції та Гонкурівської премії. Вона дає можливість майже 500 ув’язненим читати та обговорювати твори сучасної літератури. У склад національного журі у 2022 році увійшли представники 31 пенітенціарного закладу.

 

Першою лавреаткою Гонкурівської премії ув’язнених стала письменниця Сара Жольєн-Фардель з романом Sa Préférée («Його улюблена»). Книжка оповідає про насильство у родині, здійснюване чоловіком щодо дружини та доньок, про те, як воно ламає долі та спотворює життя.

 

«Всюди, де розвиваються культура та мова, насилля відступає. – сказав Ерік Дюпон-Моретті, міністр юстиції Франції, відгукуючись про нову премію. – Час у в’язниці має бути періодом не лише покарання, а й трансформації».

 

Нагадаємо, письменниця Брижіт Жіро стала лавреаткою Гонкурівської премії 2022 року.

 

Читайте також: Паризький салон: корки з книголюбів, особливий український стенд та мода на жовто-блакитне

 

Чільне фото: The New York Times