Google

У Google Arts & Culture з’явиться розділ про культуру України

28.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Google Україна та Міністерство культури та інформаційної політики домовилися про створення на платформі Google Arts & Culture розділу, присвяченому українській культурній спадщині. Про це повідомили на сайті МКІП.

 

У користувачів буде можливість віртуально відвідати екскурсії колекціями та галереями, а також дослідити загальну інформацію про твори мистецтва. 

 

«Співпраця МКІП та Google у питаннях цифровізації та збереження культурної спадщини — гарний приклад формату бізнесово-державного партнерства. Це справді гарний кейс, який повинен спонукати поширити цей досвід і на інші країни», — зазначила заступниця міністра культури Анастасія Бондар.

 

Під час зустрічі Мінкульт та Google Україна домовилися про цифровізацію та довготривалу промоцію культурної спадщини України.

 

Платформа Google Arts & Culture дає можливість ознайомитись з оцифрованими творами мистецтва, віртуальними галереями, культурними артефактами від партнерських організацій з усього світу — міністерств культури, музеїв, мистецьких та культурних фондів тощо.Вона також дає змогу глядачу здійснювати екскурсії по колекціях та галереях партнерської організації та досліджувати фізичну та контекстну інформацію про твори мистецтва.

 

Наразі на сайті доступні виставки «Архітектура України: поза фронтом» проєкту IZOLYATSIA, Львівського історичного музею, музею Івана Гончара, огляд Софійського собору та інше.

 

Нагадаємо, для збереження української культурної спадщини онлайн пропонують безкоштовні сервери. 

 

У 2020 році Google оцифрувала понад 100 тисяч стародруків.

 

Читайте також: В Україні порахували, скільки об’єктів культурної спадщини пошкодила чи зруйнувала російська армія

 

Чільне зображення: ITCua