* ESC - закрити вікно пошуку
Остап Сливинський
У Японії видали переклад «Словника війни» Остапа Сливинського
28.01.2024В Японії вийшов друком проєкт Остапа Сливинського «Словник війни» про досвід війни. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Війна – нескінченно жорстока і, ясна річ, безмірно жахлива. Але я був здивований – і глибоко зворушений – красою «слів війни», вимовлених чоловіками й жінками, охопленими полум’ям конфлікту. Ці слова зібрані тут, і кожне з них – виразне й відверте, як витончений вірш», — сказав про проєкт Харукі Муракамі.
На японську збірку переклав Роберт Кемпбел — професор-емерит Університету Васеда в Токіо. Авторка обкладинки — Анастасія Аврамчук.
Остап Сливинський повідомив, що 18 січня в університеті Васеда відбулася презентація книжки.У події взяли участь знаменита японська акторка Місако Конно та віолончеліст Хаджіме Мізоґучі, а також японські та українські студенти.
«Коли відбуваються такі події, я думаю про всіх тих людей, які довірили мені свої історії, часто – дуже важкі і дуже особисті. Про всіх співавторів і співавторок, які долучилися розповідями. Вони (ви) всі були незримо присутні того вечора на сцені. І та жінка з Чернігова, яка розповіла мені про кров, і та дівчина з Енергодара, яка проривалася через блокпост у Василівці. Я не маю з ними контакту, але відчуваю, що вони були з нами. Мені досі трохи бракує слів після кільканадцяти днів серед цих чудових, світлих, розуміючих людей. Так легко і природно, як у Японії, історії зі “Словника” сприймаються лише в Україні», — написав поет.
«Словник війни» — проєкт Остапа Сливинського, в межах якого публікують розповіді українців про їхні досвіди війни. Співавтори «Словника» — Анна Процук, Євген Клімакін, Оксана Курило, Дмитро Ткачук, Богдана Романцова, Олександр Моцар, Станіслав Туріна, Лариса Денисенко, Вікторія Черняхівська, Катерина Єгорушкіна, Аріна Лепетюх, Віолетта Терлига.
Як повідомлялося, раніше «Словник війни» видали у Німеччині і Польщі. Загалом ця книжка перекладена вже на понад 14 мов.
Читайте також: Література надзвичайного стану: Остап Сливинський про поезію під час війни
Чільне зображення: колаж Читомо/фейсбук Остапа Сливинського
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості