наука

У ЄС українських науковців та студентів обіцяють підтримати двома сотнями мільйонів євро

12.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Для того, щоб підтримати освіту в Україні, українських студентів  та науковців запрошуватимуть працювати за кордоном. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі.

 

Він зазначив, що під час засідання Ради міністрів з питань освіти, молоді, культури та спорту ЄС європейський комісар Марія Габріель розповіла про такі заходи підтримки:

 

  • 200 млн євро з бюджету програми «Еразмус+», які були заплановані на 2027 рік, перерозподілять на 2023 рік, аби підтримати українських студентів і викладачів;

 

  • 25 млн євро спрямують на стипендії для українських дослідників через нову ініціативу програми імені Марії Склодовської-Кюрі – MSCA4Ukraine. Це дозволить 200 науковцям протягом 2-х років продовжувати дослідження в університеті держави-члена ЄС або країни, що є асоційованим членом у програмі Horizon Europe.

 

Еразмус — програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі.

 

Як повідомлялося, у Німеччині надають стипендії для науковців-біженців з України.

 

Читайте також: Для культурних діячів і освітян: допомога і працевлаштування за кордоном=