канада

У Канаді видали путівник українським книжковим ринком

15.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Канаді видали двомовний путівник українським книжковим ринком. Його виклали у вільний доступ на сайті Livres Canada Books.

Путівник «Український книжковий ринок: перспективи та можливості» видали французькою й англійською мовами. Його підготували у межах співпраці Українського інституту книги з Посольством Канади в Україні за фінансової підтримки Посольства Канади в Україні. Авторки путівника − працівниці Українського інституту книги Ірина Батуревич та Ірина Бєлкіна. З державного бюджету України на видання путівника коштів не витрачали.

У збірнику оприлюднили результати усіх основних досліджень УІКу, найновіших опитувань видавців і все те, що повинно допомогти канадським видавцям краще зрозуміти український ринок і налагодити партнерства з українськими видавцями. Путівник містить детальний огляд книжкового ринку, зокрема таку інформацію:

 

  • Звички читання та покупок;
  • Ціни на друковані та електронні книжки;
  • Найважливіші книжкові ярмарки та події;
  • Державна підтримка книговидання;
  • Продаж прав та переклади;
  • Важливі організації та контакти компаній.

 

«Цей путівник – результат тривалого процесу: зустрічей на міжнародних книжкових ярмарках, участі України як почесного гостя на Монреальському ярмарку, онлайн-зустрічей з розбіжністю в часі у 7 годин, і звісно, партнерства з Посольством України в Канаді та Livres Canada Books. Поява цього путівника означає, що Україна стала фокусною країною для LCB, які щороку представляють лише кілька нових ринків на рік, і раніше Україна ніколи не була у полі зору канадців для міжнародної співпраці», – зазначила у ексклюзивному коментарі Читомо заступниця директорки Українського інституту книги та координаторка досліджень Інституту Ірина Батуревич.

 

«Цього року Канада — почесний гість Франкфуртського книжкового ярмарку, тож видання путівника значно підсилює видимість та надійність України як партнера, а у майбутньому відкриває додаткові можливості для співпраці. Ми впевнені, що вихід путівника саме по Україні та приїзд канадського видавця на BookForum до Львова свідчить про те, що міжнародна активність Канади буде й надалі спрямована в бік нашої країни», − додала Ірина Бєлкіна

 

«Завдання Комерційного відділу Посольства, у якому я працюю, полягає у розвитку взаємовигідних економічних відносин між Канадою та Україною, у тому числі й у секторі креативних індустрій. Тут ми вже маємо тісні культурні зв’язки між нашими двома країнами, які формувались поколіннями, починаючи від перших українських мігрантів. Комерціалізація цих зв’язків, тобто розкриття їхнього економічного потенціалу, є нашою метою.

 

Ініціюючи співпрацю між Українським Інститутом Книги та Livres Canada Books, ми прагнули перевести книговидання з культурної в економічну площину. Результатом стало дослідження «The Ukrainian Book Market – Prospects and Opportunities», яке провели дві інституції, воно отримало безліч схвальних відгуків серед експертів ринку і деяких видавців. Те, що це дослідження вже опубліковане на офіційному сайті Livres Canada Books, говорить про серйозність сприйняття України як книжкового ринку в Канаді. Ми будемо продовжувати співпрацю з Українським Інститутом Книги, Livres Canada Books, а також із видавцями обох країн, щоби більше канадських книжок з’являлись на українських полицях і навпаки, і щоби відносини між видавцями ставали більш сталими та взаємовигідними», – пояснила радниця з питань розвитку бізнесу, креативних індустрій Посольства Канади в Україні Дар’я Лисак.

 

Український інститут книги − державна установа, підпорядкована Міністерству культури та інформаційної політики України. Його місія − підтримка книговидання, популяризація читання в Україні, заохочення перекладацької діяльності та популяризація української літератури за кордоном.

 

Департамент розвитку бізнесу Посольства Канади в Україні надає підтримку та консультації канадським компаніям, які прагнуть вести бізнес в Україні. Служба надає своїм клієнтам поради щодо зовнішніх ринків та розвідку на місцях, щоб допомогти їм ухвалювати якісні, своєчасні та економічно ефективні рішення для досягнення своїх цілей за кордоном.

 

Ірина Батуревич − заступниця директорки і керівниця відділу стратегічного планування та аналітики Українського інституту книги, співзасновниця Читомо, оглядачка видавничого ринку. Вона координує проєкти УІКу та співорганізовує дослідження. Ірина Батуревич має десятирічний досвід видавничої справи та засобів масової інформації, була викладачкою в Інституті журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Ірина Бєлкіна − аналітикиня Українського інституту книги, отримала освіту з міжнародної економіки та маркетингу в Україні, Данії та Італії. Раніше вона працювала в громадських організаціях Ізраїлю та Бразилії.

 

Додамо, презентація путівника відбудеться 16 вересня під час 28 Міжнародного фестивалю BookForum.

 

Нагадаємо, минулого року Український інститут книги провів онлайн-дискусію, присвячену канадському книжковому ринку.