воєнні злочини

У Харкові ракета знищила друкарню. Є загиблі й дев’ятеро поранених — оновлено

20.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

20 березня внаслідок удару протикорабельною ракетою Х-35 по промисловій зоні Харкова, де розташована друкарня, загинуло 5 людей, ще 9 поранені. Про це повідомили в облуправлінні ДСНС  станом на 21:30.

Наразі відомо про п’ятьох загиблих під час удару РФ, ще п’ятеро зникли безвісти.

 

«Попередньо, загиблі — це двоє жінок та троє чоловіків. Загалом в будівлі на момент обстрілу було 65 людей. Продовжуємо збирати інформацію. Швидкість ракети в момент влучання могла бути понад 1000 кілометрів на годину», — повідомив начальник Слідчого управління поліції Сергій Болвінов.

 

У приміщеннях серед іншого була розташована типографія, де зберігалася велика кількість паперу, картону та фарби. Через це одразу після ракетного удару вогонь швидко поширився на усі чотири поверхи будівлі. Під час гасіння пожежі вдалося врятувати одного з працівників підприємства. Коли рятувальники прибули на місце пожежі, побачили чоловіка, який висів на кондиціонері біля вікна третього поверху. Висота складала близько 18 м над землею. Щоб дістатися до нього, рятувальники спершу розгорнули висувну трьохколінну пожежну драбину, а останній проліт подолали за допомогою штурмової драбини.

 

Йдеться про друкарню «Гуров і К», де друкувалися книжки видавництв «Час майстрів», «Крокус», видавничого дому «Школа», пазли Dodo та інших.

 

Відомо, що станом на 21:00 рятувальники продовжували гасити пожежу у промисловій зоні, куди вдень влучила ракета РФ. Відкритого вогню у виробничій чотириповерховій будівлі вже немає. Рятувальники продовжують проливати водою приміщення, де все ще зберігається висока температура.

 

Оновлено: 0 22:20 міський голова Ігор Терехов повідомив про п’ятьох зниклих безвісти.

 

«Їхні особи встановлені, але самі вони не перебувають ані серед поранених, ані серед загиблих», — написав Терехов.

 

Оновлено: о 15:12 в друкарні «Гуров і К» розповіли Читомо, що загиблих серед працівників друкарні немає (постраждали працівники будівлі загалом). Наразі друкарня оцінює пошкодження й планує відновлення власними силами.

 

«На світлині все, що залишилося від друкарні у Харкові. Люди загинули, багато поранених. Книжки спалені», — написав на своїй фейсбук-сторінці Віктор Круглов, видавець і директор видавництва «Ранок».

 

 

Нагадаємо, від обстрілів окупантів у Харкові раніше постраждали Будинок Друку.

 

Протягом 2022 року постраждали приміщення видавництв «Ранок», «BOOKSHA», «Тези», «Жорж», «АСАА», «Фоліо», «Блим-Блим», видавництва Жупанського, «Віхоли», «Мольфар», «ПЕГАС», «Час майстрів», «Парасолі», групи «Основа», видавництва 4mamas та інших.