архів

У Хмельницькому оцифрують 74 тисячі архівних справ

29.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Хмельницькій області почали оцифрування документів державного архіву. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної архівної служби України.

Це документи фільтраційних та архівно-слідчих справ, метрики, духовних та навчальних закладів тощо. Загалом у межах проєкту планують зробити сканкопії на 74 000 архівних справ.

 

Підготовку до оцифрування Держархів розпочав 15 серпня, наразі триває навчання операторів з оцифрування архівних документів.

 

Оцифрування відбуватиметься за сприяння американської корпорації FamilySearch International. Відібрані оператори-оцифрувальники стали переможцями за результатами співбесіди в компанії-підрядника.

 

 

FamilySearch — це міжнародна некомерційна організація, яка має на меті допомогти всім людям дізнатися історію своєї родини. 

 

Перші три державні архіви України відновили співпрацю з FamilySearch на основі угоди у 2020 році. Тоді планували оцифрувати архіви Києва, Миколаївської та Полтавської областей.

.

Нагадаємо, у 2021 році в Харківському Літмузеї оцифрували експонати. Тоді ж  Музей книги та друкарства в Острозі оцифрував рукописи за сприяння музейників зі США.

 

Чільне фото: Укрінформ