Білорусь

У КНУ ім. Шевченка закрили програму з вивчення білоруської мови

26.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київський національний університет імені Тараса Шевченка заборонив використання російських джерел у навчальному процесі та закрив програми з вивчення російської, білоруської мов та фарсі. Про це в інтерв’ю Ukranews повідомив ректор університету Володимир Бугров.

«У нас в інституті філології вивчалася російська мова і література, білоруська мова і література, фарсі (перська). В минулому році ми ці програми закрили. Але це емоційний крок», — зазначив Бугров.

 

За словами ректора, у школах немає потреби вивчати російську мову та літературу, за винятком окремих творів, які варто вивчати в курсі світової літератури. Але при цьому Бугров наголосив, що так само як віруси вивчають на медичному чи білогічному факультеті, російську літературу в університеті потрібно вивчати під керівництвом викладача-дослідника, а також проводити критичний аналіз: «Як від російських філософів “срібної доби”, які були гуманістами, дійшли до Дугіна з його людиноненависницькою ідеологією».

 

Бугров також підтвердив, що в університеті заборонили російські джерела, але історичні джерела російською мовою використовують за потреби.

 

У своєму фейсбук-дописі журналістка Юлія Кузьменко розкритикувала рішення університету. Вона написала: «Ще кілька років тому на зустрічах з абітурієнтами, керівники всіляко агітували вступати на білоруську, бо ця мова рідкісна і вивчається в Україні лише у двох вишах. КНУ пишався, що він — один із них. Ми зокрема теж допомагали білорусам не асимілюватися, ми були джерелом знань про їхню мову, літературу, культуру тощо. Ми підтримували протести в Білорусі у 2020 році. Нашу колишню викладачку Надію Старовойтову затримували в липні цього року за протести в Білорусі 2020 року. Білорусь — окупована російським режимом, її мова зникає, це ж схоже, що було довгі роки в Україні… Одна з умов перемоги над Росією — білоруська мова і культура, самоідентифікація білорусів, демократія в Білорусі. Звісно, далеко не головна, але все ж важлива для перемоги».

 

 

У коментарях до допису Володимир Бугров повідомив, що в разі, коли у 2024 році університет оголосить набір на програму з білоруської мови, і буде достатня кількість студентів, він підтримає програму.

 

 

Нагадаємо, раніше катедра мов і літератур Далекого Сходу КНУ підтримала професора у конфлікті з аспіранткою через авторські права.

 

Читайте також: На жаль, наша мова вже не стане панівною: про що говорили білоруські письменники PEN Ukraine

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка