Angelus

У короткий список премії «Ангелус» ввійшли два українські письменники

31.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Станіслав Асєєв і Тамара Горіха Зерня увійшли до короткого списку європейської літературної премії «Ангелус».  Про це йдеться на сайті нагороди.

До короткого списку ввійшли 7 текстів:

 

  • Станіслав Асєєв, «Світлий шлях. Історія одного концтабору», пер. Марчін Гачковський, видавництво Коледжу Східної Європи (Україна);
  • Тамара Горіха Зерня, «Доця», пер. Марчін Гачковський, видавництво Коледжу Східної Європи (Україна);
  • Катаріна Куцбелова, «Ковпак», пер. Катажина Дудзіч-Грабінська, видавництво Ha!art (Словаччина);
  • Зіта Рудзька, «Хто має зуби, сміється», видавництво WAB Foksal (Польща);
  • Джудіт Шаланскі, «Список кількох втрат», пер. Каміль Ідзіковскі, видавництво Ha!art (Німеччина);
  • Пьотр Семіон, «Bella, ciao», видавництво Filtry (Польща);
  • Саша Станісич, «Звідки», пер. Малгожата Гралінська, видавництво «Книжковий клімат» (Боснія і Герцеговина / Німеччина);

 

 

«У всіх номінованих книжках ми знайдемо досвід, який допоможе нам зрозуміти, що таке центральноєвропейськість у широкому розумінні. У них є відлуння війн, як минулих столітніх, так і сучасних, національні та родинні травми, що передаються з покоління в покоління, постійна боротьба з минулим і пам’яттю», — зазначають на сайті премії.

 

Книжки українських авторів характеризують як ті, що «наблизять нас до війни в Україні — найжорстокішого військового конфлікту, який нині відбувається в Європі».

 

Лавреата або лавреатку премії оголосять 14 жовтня. Переможець отримає грошову винагороду у 150 000 злотих (понад 1 300 000 грн). Автори, чиї тексти потрапили до короткого списку, отримають 5 000 злотих (45 000 грн), автора найкращого перекладу винагородять 40 тисячами злотих (360 000 грн).

 

Літературна нагорода Центральної Європи Angelus — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).

 

Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

 

У 2023 році, окрім Станіслава Асєєва і Тамари Горіхи Зерня, до довгого списку ввійшли Оксана Забужко й Наталія Сняданко. 2021 року лавреаткою премії стала Катерина Бабкіна.

 

Чільне зображення: angelus.com.pl