деколонізація

У Києві більше не буде музею Пушкіна

02.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві перейменували 2 музеї: відтепер «Київський музей Пушкіна» називатиметься «Садиба на Кудрявці», а «Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва» — «Музейно-виставковий центр». Про це повідомили у Телеграм-каналі Київської міської військової адміністрації.

Обидва перейменування відбуваються за зверненням столичної громади і керівника Музею історії міста Києва. Рішення ухвалила влада Києва і ввело в дію розпорядження начальника КМВА Сергія Попко.

 

Колишній музей Пушкіна створили у 1990, але місце знайшли після 1999 року, коли він об’єднався з Музеєм історії Києва. До 200-річчя Пушкіна влада виділила під музей невеликий будинок на Кудрявській вулиці, збудований у 1816 році та добудований у 1850-ті. Відомостей, що Пушкін зупинявся у цьому маєтку – нема, відомо, що він бував у будинку на Грушевського, 14, а також в готелі на Печерську, що не зберігся.

 

Що саме експонуватиме Музей Києва в Садибі на Кудрявці інформації поки що немає.

 

У музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва»  до початку повномасштабної війни діяла постійна експозиція, присвячена безпосередньо історії Києва. Були представлені експонати з часів Київської Русі до початку ХХ століття.

 

Як повідомлялося, раніше у Києві знесли погруддя Пушкіну.

 

Читайте також: У Києві пам’ятник Пушкіну «попросив» його знести

 

Чільне фото: bigkyiv.com.ua