книгарні

У Києві відкрилася книгарня RID

01.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Хрещатику розпочала роботу книгарня RID. Про це Читомо повідомили у книгарні.

Окрім основного призначення як книгарні, RID використовують також як подієвий простір. Також у просторі розмістили картину українського художника Олександра Сухоліта.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений RID. Книги та кава (@rid.ktk)

 

Засновник книгарні — Ігор Дідковський, директор «Мистецького Арсеналу» у 2007–2010 роках.

 

«Наш книжковий напрямок — це українська історія, мистецтво, етнографія та мілітарна література про сучасні події. У кав’ярні ми продаємо кавові напої, чаї, різноманітні десерти та сендвічі. RID — це про спільність людей. Ідея спорідненості як ключова в нашій культурі, яка проявляється через взаємний вклад у спільне. Майдан Незалежності є історично важливим в історії України, тому одна з цілей засновників створити простір, де люди зможуть відчути енергію української ідентичності через атмосферу, книги та події в книгарні-кав’ярні RID», — розповіли у книгарні в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

 

Тетяна Лисун, керівниця книгарні розповіла, що мріяла відкрити книгарню з кавʼярнею, щоб підстрахуватися на випадок, якщо книжки не купуватимуть. «У якийсь момент мріяння перейшли в формування бізнес-плану, хоча я максимально далека від бізнесу. Але я хотіла це реалізувати в рідному місті, де ніяк не могли знайти приміщення. Поділилась ідеєю з Ігорем Дідковським, йому вона дуже сподобалась. А потім, коли йому зробили складну операцію на серці, було ухвалене рішення робити тут і зараз. Потім все почало обростати новими сенсами. Зараз це ідеологічно проєкт Дідковського, він став дуже україноцентричний. І це робить цю книгарню чимось більшим, ніж просто книгарня-кавʼярня», — розповіла вона.

 

Адреса книгарні: Хрещатик 7/11.

 

Нагадаємо, невдовзі у Києві на Подолі відкриється нова книгарня «Плекай», яка продаватиме нові та вживані книжки. Крім того, нещодавно у Києві відчинилася книгарня Readeat та readellion.

 

Зображення: rid.ktk