Виставка

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

28.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

 

Проєкт присвятити 225-й річниці публікації поеми – першої книжки, написаної розмовною народною українською мовою.

 

Виставка демонструє найяскравіші втілення «Енеїди» та ілюструє історію появи твору. До експозиції увійшли перше видання «Енеїди» 1798 року, інші раритетні видання творів Івана Котляревського, костюми з відомих вистав за поемою, рідкісний посуд сучасників письменника, документи та фото пов’язаних з урочистим встановленням пам’ятника Котляревському 1903 року. Одним із найважливіших експонатів виставки є «Лексікон славеноросскій и имен толкованіє» Памва Беринди 1627 року, який фіксував існування української народної мови ще до появи поеми Котляревського.

 

«Іван Котляревський фактично презентував світові сучасну українську мову, якою ми розмовляємо. – сказав під час відкриття виставки Богдан Патриляк, заступник директора музею. – Понад 200 років ця мова боролася за своє виживання, нарешті отримала статус державної та міжнародне визнання».

 

Виставка «Енеїда 225» триватиме до вересня 2023 року.

 

Нагадаємо, українську мову внесли до системи перекладів Єврокомісії eTranslation

 

Читайте також: Іван Котляревський – творець центрального образу української культури

 

Фото: Національний музей історії України