державна мова

Українську мову внесли до системи перекладів Єврокомісії eTranslation

20.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українську мову офіційно внесли в систему перекладів Єврокомісії eTranslation. Про це повідомили у телеграм-каналі Міністерства цифрової трансформації України.

Система дозволяє перекладати законодавчі акти ЄС з англійської на українську, що допоможе швидко їх аналізувати та впроваджувати.  Українське законодавство тепер також може бути перекладене мовами країн ЄС.

 

«Для України це важливий стратегічний крок, який сприятиме переговорам щодо членства в Євросоюзі. Всі офіційні мови ЄС уже в eTranslation, тепер й українська серед них», — зазначають в Мінцифрі.

 

 

На сайті Європейського союзу зазначають, що прямий доступ до eTranslation мають співробітники установ або агенцій ЄС. Інші користувачі з країн ЄС, Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні чи України можуть отримати доступ до системи після реєстрації.

 

Українську додали в eTranslation у межах участі в програмі ЄС «Цифрова Європа», до якої Україна долучилася у 2022 році, та завдяки спільній роботі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції з DG Translate та DG Connect.

 

eTranslation — безкоштовний онлайн-інструмент для перекладу текстів та офіційних документів всіма 24 мовами Європейського союзу.

 

Як відомо, 2019 року Google навчився обробляти українською мовою не лише ключові слова і фрази, а й зв’язки між словами.

 

Читайте також: Путівник з історії утисків української мови

 

Чільна ілюстрація: cor.europa.eu

Зображення: Мінцифра