Google

Google навчився «розуміти» українську мову, а не лише окремі слова та фрази

10.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нейромережа пошукової системи Google навчилася обробляти українською мовою не лише ключові слова і фрази, а й зв’язки між словами. Про це повідомляє офіційний Twitter сервісу.

Новий мовний алгоритм восени новий Google почав працювати ще восени, але лише зараз він отримав новий апдейт, який містить й поліпшення функції розуміння української мови. Загалом він навчився розуміти понад 70 мов.

 

Статистика Google свідчить про те, що близько 15% пошукових запитів раніше не виконувалися або здійснювалися з неякісними результатами видачі. Новий алгоритм пошуку Google BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) покликаний усунути цю проблему.

 

За інформацією видання Liga Tech, BERT не лише механічно аналізує збіги слів і фраз, але й намагається «зрозуміти» фразу пошукового запиту. Наприклад, в пошуковому запиті «2019 бразильський мандрівник у США потрібна віза» прийменник «у» має істотну роль. Він показує, що людина хоче з Бразилії потрапити до США, а не навпаки. Без BERT алгоритми Google не розуміли цього і показували інформацію про подорож із США до Бразилії.

 

Раніше повідомлялося, що електронною книжкою року, за версією користувачів Google, стали «Страшні історії для розповіді у темряві» (Scary Stories to Tell in the Dark).

 

Джерело: Media Sapiens