Іван Франко

У Києві визначились з місцем майбутнього пам’ятника Івану Франку

16.08.2021
премія Франка

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У центрі Києва встановлять скульптурну композицію на честь Івана Франка. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив міський голова Києва Віталій Кличко, висловлюючи співчуття з приводу смерті Роланда Франка.

За словами Кличка, до Київської міської держадміністрації звернувся Міжнародний фонд Івана Франка, який спорудить майбутню скульптурну композицію. Її встановлять на перехресті вулиць Липської та Інститутської, де раніше був пам’ятник Дмитру Мануїльському. Наприкінці серпня там встановлять пам’ятний камінь.

 

«Буквально кілька тижнів не дожив до події, про яку так мріяв,встановлення каменю на місці, де згодом зведуть скульптурну композицію великому українцю Івану Франку, його онук Роланд Тарасович Франко. Ми були знайомі з Роландом Тарасовичем особисто. Також, під час парламентської кампанії 2012 року, він був активним членом «УДАРу», завжди підтримував громадські та культурні заходи партії. Завжди радо спілкувався із молоддю. Був дуже доброю, щирою і мудрою людиною», − пригадав Кличко.

 

Зазначимо, у Києві в 1956 році збудували погруддя Івана Франка на площі його імені. Крім того, пам’ятник Франку встановили на території Міжрегіональної академії управління персоналом, що на вулиці Фрометівській.
Нагадаємо, 11 серпня на 90-му році життя помер Роланд Франко, − громадський діяч, науковець, останній онук Івана Франка. Його поховали у Києві на Байковому кладовищі.

 

Додамо, нещодавно у Києві з’явились вулиці відомих літераторів, зокрема Миколи Костоматрова, Хрристини Алчевської та інших.