* ESC - закрити вікно пошуку
Гарет Джонс
У Києві з’явився провулок Гарета Джонса
31.07.2020На пленарному засіданні Київради депутати підтримали найменування проєктного провулку на честь журналіста Гарета Джонса. Про це повідомляє пресслужба Київради.
Провулок, який матиме назву імені британського журналіста Гарета Джонса (досі провулок Проєктний 13120), буде у Шевченківському районі столиці. Він був одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями донесли світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.
Ідею перейменування підтримали 104 особи, лише двоє проголосували проти. Громадське обговорення відбувалося на сайті КМДА з 19 березня по 19 травня 2019 року.
Гарет Джоунс (Джонс) — валлійський журналіст, який уперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932—1933 роках відбувся Голодомор. Його репортаж був надрукований з-поміж інших також у газетах «Manchester Guardian» та «New York Evening Post».
«Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії; на Волзі; в Сибіру; в Білорусі; в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду».
Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зчерствілого хліба. Наче куля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОДПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість відчайдушних через голод людей.
Іноземний експерт з Казахстану сказав мені, що близько 5 000 000 з 11 000 000 тамтешніх жителів померли від голоду. Окрім диктатора Йосипа Сталіна, ті, хто голодують, ненавидять Джорджа Бернарда Шоу за його оповідання про вдосталь їжі, яку вони начебто мають, але їжі нема, і селяни надто слабкі для роботи в полі», — писав він після подорожі до Радянського Союзу в березні 1933 року.
Також депутати перейменували:
- вулицю Димитрова на честь українського художника Никифора Дровняка (Деснянський район);
- площу між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної назвали ім’ям Сергія Набоки (Дніпровський район). Це український журналіст, правозахистик та дисидент.
Київрада присвоїла нові назви низці безіменних вулиць та провулків:
- Безіменний провулок з проєктною назвою «провулок Островського» назвали на честь видатного українського поета Якова Щоголева (Дарницький район).
- Проєктний провулок 13115 перейменовано на провулок Милославський (Деснянський район).
- Вулицю проєктну 12637 – на вулицю Куричівську (Деснянський район).
- Вулицю проєктну 12638 – на вулицю Ковпитську (Деснянський район).
- Вулицю проєктну 13059 – на вулицю Стигольську (Деснянський район).
- Вулицю проєктну 12639 – на вулицю Помильську (Деснянський район).
- Вулицю проєктну 13079 – на вулицю Пляхівську (Деснянський район).
- Провулок без назви від вулиці Любомирівської до тупика – на провулок Парашутистів (Святошинський район).
Раніше повідомлялося, що провулок неподалік від Інституту журналістики та «Олівця» планують назвати на честь Гарета Джонса.
Як відомо, у мережі з’явився трейлер фільму «Ціна правди», що розповідає про журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.
Джерела: Еспресо, КМДА
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості