декомунізація

У Києві знесуть пам’ятники радянським письменникам Островському й Бойченку

23.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві та області знесуть пам’ятники радянським діячам.  Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

 

«Очищення українського простору від радянських та російських символів розпочалося із “ленінопаду” і далі котиться країною. Через повномасштабне вторгнення рф в Україні значно активізувались  процеси декомунізації та дерусифікації. Запит суспільства на це шалений. МКІП підтримує це прагнення громад та закликає місцеві органи влади якісно готувати документи щодо демонтажу чи перенесення», — зазначили на сайті МКІП.

 

Зокрема в Києві демонтують бюсти Василя Боженка та Надії Крупської, пам’ятники Михайлу Кирпоносу, Міхаілу Фрунзе, Сидорові Ковпаку, меморіальну дошку на будинку штабу округу на честь Маршала Радянського Союзу Ґеорґія Жукова. 

 

Знесуть також пам’ятники двом радянським письменникам:

 

  • Миколі Островському — учаснику встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом, червоноармійцю, співробітнику Ізяславської ЧК, секретарю райкому комсомолу в Берездові та Ізяславі, бригадному комісарові Політуправління Червоної армії, автору романів «Як гартувалася криця» та «Народжені бурею», які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років;

 

  • Олександру Бойченку — комсомольському діячу, генеральному секретареві ЦК ЛКСМУ, члену ВУЦВК та ЦВК СРСР, редакторові масово-політичної літератури видавництва «Молодий більшовик», автору повісті «Молодість».

 

Детально ознайомитись з переліком всіх пам’ятників, які знесуть за рішенням МКІП, можна за посиланням.

 

Нагадаємо, пам’ятник радянському письменнику та чекісту Миколі Островському демонтували у Вознесенську на Миколаївщині. Пам’ятники Алєксандру Пушкіну демонтували в Мукачеві, Ужгороді, Тернополі та Чернігові.  У селі Мануйлівка на Полтавщині закрили музей російського письменника Максіма Ґорькоґо.