книжки

У Лабораторії більше не перевидаватимуть книжку про Ангелу Меркель

05.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У видавництві «Лабораторія» вирішили більше не видавати книжку «Канцлерка» Кеті Мартон, яка є біографією Ангели Меркель, через позицію лідерки щодо вступу України до НАТО. Рішення оприлюднив засновник і директор видавництва Антон Мартиновв у Facebook. 

Засновник видавництва пише що попри те, що книжка цікава і має гарно викладений матеріал, для видавництва неприйнятна позиція екс-канцелерки щодо вступу України до НАТО. 

 

«Ідея видати цю книжку полягала в тому, щоб показати життя і звитяги сильної і впливової жінки. 16 років на такій високій посаді в першій економіці сучасної Європи. В книзі є чимало цікавих речей і моментів з політичного і особистого життя пані Меркель. Загалом цікава книга і гарно викладений матеріал. І до 24 лютого здавалося, що її стратегія худо-бідно працює… Але позиція по НАТО, озвучена повторно вже в умовах повномасштабної війни Росії проти України екс-канцлеркою для нас абсолютно не прийнятна. Тому книжка закінчиться на складах і більше її перевидань не буде», написав Антон Мартинов. 

 

Директор також зазначає, що переклад цієї книжки був один з перших у Європі. 

 

Крім того, у видавця запитували позицію щодо книжки, і Антон Мартинов написав: 

 

«Але знаєте, що важливо? Мені написали і спитали про мою позицію, але ніхто не написав про спалення книг чи подібні ідеї звірства. Ніхто не опустився до цього рівня, розумієте. Серед плюралізму думок панує людяність!»

 

Книжка «Канцлерка. Дивовижна одіссея Ангели Меркель» Кеті Мартон вийшла у видавництві у перекладі Дмитра Кожедуба восени 2021 року. Книжка є біографію екс-канцелерки Німеччини, яка займала цю посаду 16 років. Видання також наповнене розмовами з наставниками, друзями та колегами Меркель.

 

Як відомо, колишня канцлерка заявила, що вважає правильним рішення НАТО не приймати Україну до Альянсу в 2008 році. На що Президент України Володимир Зеленський зазначив, що запрошує Меркель відвідати Бучу і побачити, до чого за 14 років призвела політика поступок росії.

 

Нагадаємо, що у Лондоні вийшла друком двомовна антологія поезії про війну в Україні. А Читомо публікує актуальні вірші про війну в Україні. Наразі доступні поезії від 60 авторів.