У Лондоні вийшла друком антологія поезії про війну в Україні

30.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Лондоні вийшла друком двомовна антологія поезії про війну в Україні. Про це повідомили Читомо упорядники проєкту.

Книжку опублікували у британському видавництві Literary Waves Publishing у співпраці з польсько-британською організацією PoEzja London.

До антології увійшли вірші українських авторів, частина з яких були опубліковані у добірці Читомо. Це зокрема вірші Ольги Брагіної, Елли Євтушенко, Лесика Панасюка, Катерини Міхаліциної, Ігоря Мітрова, Люби Якимчук, Антона Полуніна, Галини Крук, Юлії Мусаковської. Також до видання увійшли тексти на підтримку України авторів з Польщі, Ізраїлю, Болгарії, Австралії, Сполучених Штатів, Великобританії. 

 

«Антологія «Ukraine in the Work of International Poets» – творче висловлювання про війну майже в режимі реального часу. Британські та загалом закордонні читачі завдяки цьому виданню знатимуть, що сучасна українська поезія не ховається під час війни в ескапістську «вежу зі слонової кістки», гостро реагує та говорить про біль країни, у якій вісім років йде війна, що зараз перейшла у «гарячу» фазу. Видання цієї антології – акт солідарності з народом України та українськими митцями», – зазначила поетка та перекладачка Ольга Брагіна у коментарі для Читомо.

 

Упорядники видання, Анна Марія Міцкевич та Адам Сємєнчик, почали роботу над антологією у перші дні ескалації війни. Приблизно в ті дні автори й авторки створили більшість віршів, перекладів та ілюстрацій, які ввійшли до антології.

 

«Як митці та видавці ми швидко вирішили створити мистецький антивоєнний месидж. Таким меседжем стала поетична антологія, яка включає ілюстрації та вірші авторів з шести країн світу. Ми отримали сильні, цікаві роботи й таким чином створили інтернаціональну територію миру. У ці складні моменти нас об’єднує спільна мова мистецтва, ми поділяємо спільні гуманістичні цінності та закликаємо до Миру!» – розповіла Читомо Анна Марія Міцкевич.

 

Придбати антологію можна на Amazon.

 

Нагадаймо, що Читомо публікує актуальні вірші про війну в Україні. Наразі доступні поезії від 60 авторів.

 

Також антологія української поезії невдовзі вийде друком у Грузії.