Латвія

У Латвії в заснованому росіянином видавництві вийшла збірка Юрія Тарнавського

15.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Латвії у видавництві Literature without borders, заснованому російським видавцем Дмітрієм Кузьміним, вийшла збірка поезій Юрія Тарнавського в перекладі на російську «У рани є ім’я» («У раны есть имя»). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Ігор Котюх.

Цією збіркою Literature without borders планує почати серію «Поезія України».

 

«Ми розуміємо, що сьогодні зовсім не всі українські поети будуть готові опублікувати свою книжку в такій серії, але ми це робимо, хай не для сьогодення, а для майбутнього. Нам, росіянам, ця поезія особливо важлива, тому що вона не така, як російська, у ній усе влаштовано по-іншому», — сказав Кузьмін.

 

Вихід збірки присвятили до 90-ліття Юрія Тарнавського, до неї увійшли вірші, написані впродовж 65 років — з 1955 по 2022 роки.

 

Автор обкладинки — Ілля Яковлєв.

 

Презентація книжки запланована на 15 березня у Талліннській центральній бібліотеці. Раніше презентація вже відбулася у книгарні «Нова Рига», участь у ній взяв і Юрій Тарнавський, він читав вірші українською мовою, а Дмітрій Кузьмін — російською. Онлайн-участь Юрія Тарнавського запланована і в презентації у Талліннській центральній бібліотеці.

 

 

Читомо звернулося до Юрія Тарнавського з проханням про коментар і очікує на відповідь.

 

Юрій Тарнавський — український і американський письменник, перекладач та лінґвіст-кібернетик. Один із засновників авангардної української спілки діяспорних письменників «Нью-Йоркська група», член Спілки письменників України, член американської групи письменників-новаторів, співзасновник і співредактор українського літературного журналу в еміграції «Нові поезії».

 

Дмітрій Кузьмін — російський поет і видавець. З 2014 року живе в Латвії. Брав участь у Форумі видавців (2010), фестивалі «kyiv poetry week» (2016), вечорі квір-поезії у Києві (2018) тощо. Підтримував Революцію Гідності та засуджував повномасштабне російське вторгнення в Україну.

 

Як повідомлялося, у 2023 році російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів».

 

Читайте також: Юрій Тарнавський і його теплі полярні ночі

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка Est Lit Locus

Фото: Андрєй Шаврєй