Естонія

Російський альманах украв вірші Ії Ківи, назвавши її жителькою «Росії і регіонів»

03.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський провладний альманах «Русскоязичная Всєлєнная» («Російськомовний Всесвіт»), що діє на території Естонії, незаконно опублікував вірші української поетки Ії Ківи у розділі «Росія і регіони». Про це поетка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Ківи, альманах «Русскоязичная Всєлєнная» — відверто пропагандистська історія, чию мету поетці складно уявити до кінця.

 

Альманах визнає тимчасово окуповані Крим та Донецьк частиною російської федерації, суб’єктність ОРДЛО,  вживає терміни «Прибалтика» замість балтійських країн, «Белоруссия» замість «Беларусь» тощо.

 

 

«Я не живу і ніколи не жила на території Російської Федерації, тим більше її “регіонів”, хай би що це означало, не навчалася в Росії і не маю там родичів, з якими б підтримувала спілкування», — наголошує Ія Ківа.

 

Про крадіжку текстів її повідомила російськомовна авторка з Естонії. «Вона в курсі, що ні з хорошими, ні з поганими рускіми я нічого після 24 лютого не роблю і не збираюся. Але вона зреагувала на те, що в цьому онлайн-виданні Крим і Донецьк — “регіони Росії», — розповіла поетка для Читомо.

 

Наразі Ія Ківа планує подати позов на альманах за порушення авторського права.

 

 

«Я не знаю, чи вистачить у мене ресурсу на все це і чи підтримують інші українські автори цю ідею, бо колективні позови працюють краще, але точно проконсультуюся з українськими й естонськими правниками та правозахисниками, щоб зважити доцільність і якою може бути ціна позову, шкода, час і ресурси, які доведеться витрати. Бо цей альманах відверто пропагандистський, і його головний редактор Алєксєй Рацєвіч — громадянин Естонії, хотілося б якось звернути увагу естонської влади на це», — зазначає Ківа.

 

Про крадіжку своїх текстів також заявили українські літератори Павло Гольдін та Еліна Свенцицька.

(Я ще один автор, у якого якось забули спитати згоди на публікацію! моє рідне місто Донецьк – регіон України. Вимагаю негайно видалити мої твори з цього видання. @ВСІ як щодо клас-єкшен? нас, бачу, багато!)

 

Окрім того, в альманасі без відома авторів використали й твори числених російських і білоруських поетів.

 

Звернутися до авторів альманаху можна на електронну пошту russianalbion@narod.ru.

 

Як повідомлялося, на тимчасово окупованих територіях масово викрадали й викрадають бренди місцевих газет: подібні випадки зафіксовані в Маріуполі, Мелітополі, Херсоні, на Донеччині та Херсонщині.

 

Читайте також: Great russian authors are from Ukraine

 

Чільний колаж: Українська правда