літературні фестивалі

У Луцьку знову відбудеться літературно-мистецький фестиваль «Фронтера» — оновлено

14.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2024 році в Луцьку відбудеться четвертий літературно-мистецький фестиваль «Фронтера». Про це команда фестивалю повідомила в етері Громадського інтерактивного телебачення.

Команда «Фронтери» розповіла, що навесні 2023 року вирішила взяти павзу для перезавантаження проєкту. «Ми вирішили, що продовжувати варто в момент, коли віднайдемо нові сили й сенси. З того часу відбулося чимало різного, але єдине лишилося незмінним — ми хочемо говорити про книжки», — додали організатори фестивалю.

 

Також вони анонсували проєкти, що не обмежуються Луцьком й Волинською областю, та повідомили, що фестиваль відкритий до партнерств: «Для нас важить говорити про Україну й українську літературу світові, щоб про українських авторів та авторок писали закордонні медіа, українські тексти перекладалися, наш голос звучав на міжнародних майданчиках. Хочемо сприяти тому, аби митці розповідали про якісний культурний продукт, який твориться в час війни і попри війну. А ще — нагадувати про наше життя тут. Сьогодні. Ми долучимося до інших інституцій, які вже працюють у цьому напрямку».

 

За словами комунікаційниці фестивалю Анни Єкименко-Поліщук, першою дофестивальною презентацією стане розмова з засновниками видавництва «Бородатий тамарин» Тетяною і Максимом Кідруками. Вона відбудеться 22 березня у просторі «Мистецький» ВОУНБ імені Олени Пчілки (вул. Шопена, 11). Вартість квитків перерахують волонтерському штабу «Ангар» для закриття потреб ЗСУ.

 

 

Сам же фестиваль планують провести влітку. Він буде триденним, на відміну від попередніх, що тривали впродовж двох днів. Іншою відмінністю стане кількість локацій: якщо раніше на кожну подію було відведене окреме місце, то тепер один день фестиваль відбуватиметься в одній локації. Це зумовлене безпековими причинами.

 

Анна Єкименко-Поліщук також розповіла про популяризування української літератури за кордоном. У планах — організувати поїздку 5 українських авторів до Австрії для проведення презентацій їхніх книжок.

 

Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» уперше відбувся 2018 року, також його проводили у 2019 та 2020 роках.

 

Після початку нової фази російсько-української війни він тимчасово призупинив діяльність.

 

Як повідомлялося, у 2023 році на Одещині заснували фестиваль ВиделкаFEST.

 

Читайте також: «Фронтера» ризикнула: літвечори у масках і солідарність із білорусами

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка фестивалю