Львів

У Львові суд закрив справу про зникнення стародруків через завершення термінів давності

28.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Галицький районний суд Львова закрив кримінальне провадження щодо колишньої очільниці відділу Музею мистецтва староукраїнської книги Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Лариси Спаської, яку підозрювали у службовій недбалості, що спричинила втрату стародруків. Ухвалу Галицького районного суду можна переглянути в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Середу переліку втрачених видань — «Апостол» Івана Федоровича 1574 року видання, «Євангеліє» Святодухівського братства 1575 року видання, «Ключ розуміння» Йоаникія Ґалятовського 1665 року видання. За твердженням директора львівської картинної галереї Тараса Возняка, зникли понад 400 музейних експонатів, з них 95 кириличних стародруків. Внаслідок неналежного виконання обвинуваченою своїх службових обов’язків, держава зазнала матеріальної шкоди на суму понад 8,5 мільйонів гривень.

 

Про зникнення стародруків повідомили у 2017 році. Кримінальну справу закрили через закінчення строків давності. У прокуратурі наголосили, що це не означає, що підозрювана не винна.

 

«Попри те, що кримінальне провадження закрили через строки давності, це не означає, що обвинувачену визнано невинною. Просто закінчився термін, за яким можна її притягнути до кримінальної відповідальності», — пояснила речниця Львівської обласної прокуратури Адріана Дмитренко.

 

Водночас музей може подати цивільний позов щодо збитків до Лариси Спаської. Вона за п’ять років розслідування справи залишилась єдиною підозрюваною. Обвинувальний акт проти Спаської прокуратура спрямувала до суду 31 серпня 2022 року. На той час, попри розслідування, яке тривало з початку 2017 року, слідству не вдалося встановити нічого, а жодної зниклої книги не вдалося повернути.

 

«Закриття справи за терміном давності дає музею право у порядку цивільного судочинства звертатися з позовом про відшкодування збитків, яких музей зазнав внаслідок недбалої роботи обвинуваченої. Але недбалість обвинуваченої все одно треба довести», — наголосила речниця прокуратури.

 

Нагадаємо, на Закарпатті контрабандисти намагалися вивезти за кордон 10 стародруків.

 

Як відомо, у 2022 році до національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття повернули книгу «Діяння Апостолів», яку вважали втраченою 70 років тому.

 

Чільне фото: istpravda.com.ua