Львів

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

15.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

У коментарі ZAXID.NET вона розповіла, що відкриття книгарні на вулиці Грушевського, 23 запланували на червень.

 

«Концепція “Плекай” – це рідкісні книги та крафтове пиво. Також у нас буде кав’ярня. Перед відкриттям київського “Плекай”, коли ми говорили про крафтове пиво в книгарні, люди дивувалися, тому що є стереотип, що пиво – це паб і футбол. Мені дуже не вистачає камерних світлих місць, де було б смачне пиво, бо не завжди хочеться атмосфери пабу. Коли у Києві почав працювати “Плекай”, я жодного разу не пошкодувала про рішення поєднати крафтове пиво і книги», — сказала Катерина Іванова.

 

Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші. Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

 

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

«Випадково дізналися, що приміщення на Грушевського вільне. Від нього відмовлялися деякі бренди, бо там є вивіска з написом “аптека”, є ліпнина. Це частина фасаду і її не можна перекрити чи демонтувати. Проте для нас це цікаво. У приміщенні приблизно 80 років була гомеопатична аптека. Потім ми пошукали ще інформацію і я була здивована, що до аптеки в 1915 році там відкрилася й працювала майже 10 років книгарня “Лектор”. У мене є книжка про старі книгарні Львова і я знайшла там історію про цю крамницю. У той момент зрозуміла, що нікуди не дінемось від цього приміщення», – розповіла Катерина Іванова у коментарі медіа ZAXID.NET.

 

Як повідомлялося, у Києві книгарня «Плекай» відкрилася у 2023 році.

 

Читайте також: Ми створюємо особливий світ: книгарня «Книжковий Лев» на Подолі

 

Фото: фейсбук-сторінка Катерини Іванової