Маркіян Іващишин

У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

26.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові збирають грошовий фонд для заснування щорічної стипендії імені Маркіяна Іващишина, відомого культурного і громадського діяча. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила директорка Львівської комунальної установи «Інститут стратегії культури» Юлія Хомчин.

«Ми ініціюємо створення щорічної іменної стипендії імені Маркіяна Іващишина — призначеної для тих, хто продовжує його справу: творить, розвиває, організовує, тримає і крутить культурні ініціативи у своїх містах, середовищах, спільнотах», − пояснила Юлія Хомчин.

 

Планується, що стипендія складатиме до 100 тисяч гривень і використовуватиметься для навчання, стажування чи підвищення професійної кваліфікації. Організатори також не виключають можливості залучення цих коштів на дофінансування освіти.

 

Як розповіла Юлія Хомчин в ексклюзивному коментарі для Читомо, стипендіата мають намір обрати до кінця цього літа, щоб його навчальний рік розпочався восени. За словами організаторів, робота над проєктом триває, а команда відкрита до співучасті та допомоги тих, «хто поділяє цінності, які пропагував Маркіян Іващишин».

 

«Це проактивність, свобода думки та верховенство людської гідності. До публічного збору коштів на стипендіальний фонд може долучитися кожен. Календар діяльності та капітулу опублікують найближчим часом. Процес аплікування та висунутих на стипендію кандидатів також висвітлюватимуть публічно», − йдеться у заяві організаторів.

 

До капітули стипендії увійдуть представники різних сфер діяльності, які були близькі до Іващишина, а висувати номінантів на стипендію зможуть формальні та неформальні спільноти чи ініціативи, лідери яких потребують такої підтримки для підсилення своєї роботи.

 

Ініціаторами проєкту стали організації, до яких був причетний Маркіян Іващишин: ЛМГО «Мистецька рада «Діалог», ГО «Вірменська, 35», ГО «Інститут актуального мистецтва», а також його друзі та близькі.

 

Юлія Хомчин також повідомила, що у фонд стипендії  вже зібрали 30 тисяч гривень. Наразі створення стипендії можуть підтримати усі охочі за наступними реквізитами:

 

  • IBAN: UA413253650000002600201726325
  • Одержувач: ЛМГО «МИСТЕЦЬКА РАДА «ДІАЛОГ»
  • ЄДРПОУ: 37613477
  • Код банку: 325365
  • Призначення: «Благодійний внесок на реалізацію проєкту «Стипендія імені Маркіяна Іващишина»

 

Як відомо, Маркіян Іващишин був одним зі співорганізаторів «Революції на граніті» 1990 року, підприємцем, культурним, політичним та громадським діячем, продюсером низки мистецьких проєктів та організатором музичних фестивалів, співзасновником «Львівської газети» та керівником радіо «Ініціатива Niko FM», співзасновник мистецького об’єднання «Дзиґа».

 

Іващишин помер у травні 2019 року на 52 році життя.

 

Додамо, що з метою підтримки митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей, програму «Стипендії» створив Український культурний фонд.