Вільнюс

У Литві перерахують кошти зі скасованого альманаху на житло для письменника з України

16.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фонд Спілки письменників Литви стягнув з Ради культури кошти за видання альманаху «Поетична весна», що мала вийти у 2022 році, які підуть на проживання українського письменника чи письменниці у столиці Литви. Про це повідомили у Спілці письменників Литви.

Вільнюський окружний суд задовольнив апеляцію громадської установи «Фонд спілки письменників» щодо вимоги скасувати рішення Ради культури Литви від 12 травня 2022 року про відмову у фінансуванні видання «Поетична весна 2022». 

 

Минулого року фонд, який видає альманах, отримав €16 тис. від Ради культури Литви, але пізніше Рада з питань культури скасувала це рішення через попередні зміни в правилах фінансування проєкту.

 

Рада культури Литви, згідно з рішенням суду, вже перерахувала суму, призначену для видання альманаху. Спілка письменників обіцяє, що незабаром розрахується з усіма організаторами та авторами альманаху, а кошти, пожертвувані на видання альманаху благодійниками, виділять на проживання письменника чи письменниці з України у Вільнюсі.

 

Рада культури  пропонувала Фонду Спілки письменників видати альманах із коштів, виділених на фестиваль «Поетична весна» (Poezijas pavasaris), але ці кошти вже були розподілені. Фонд звернувся до громадськості з проханням підтримати видання альманаху. 

 

Poezijas pavasaris — міжнародний щорічний поетичний фестиваль. Організатори — Спілка письменників Литви та Клуб письменників.

 

Як повідомлялося, у Литві вийшла антологія української поезії «Пам’ять. Вогонь. Кисень». Нагадаємо, у Литві журналіст зібрав для України кошти на 37 дронів.

 

Джерело: 15min.lt

 

Фото: 123RF.com