Маріуполь

У Маріуполі окупаційна влада розпочала навчання у школі за російською програмою

30.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Маріуполі окупаційна влада розпочала навчання в пошкодженій обстрілами школі № 65 за російською програмою. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

 

Навчання проходить російською мовою. Для надання освітніх послуг виділили невелику частину школи, в якій навчають 9 класів по 35-45 дітей різного віку в кожному. 

 

Будівля школи частково зруйнована, немає стабільної подачі електроенергії немає. Дітей учнів примусили заклеїти вікна плівкою, прибрати сміття, щоб зробити ілюзію порядку для дітей, та відновити навчання.

  

Крім того, за інформацією Денісової, на території школи здетонував російський снаряд, на якому підірвався 12-річний хлопчик.

 

Як стверджують окупанти, випускники школи отримають «документи про освіту» псевдодержавного утворення «ДНР». Дітям пропонують вступати до російських вишів, які розташовані в економічно депресивних регіонах та не мають попиту громадян рф.

 

Уповноважена наголосила, що дії окупантів — порушення статей 29 та 38 Конвенції ООН про права дитини, тому вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну з проханням врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні.

 

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Маріуполі росіяни скасовують літні канікули у школах, щоб русифікувати дітей. У тимчасово окупованому Криму так звана «влада» створює «табори перекваліфікації» для вчителів з Херсонської, Харківської та Запорізької областей.  

 

Чільне фото: Слово і Діло