краудфандинг

У мережі збирають кошти на онлайн-видання про культуру і туризм

24.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нове онлайн-видання про культуру і внутрішній туризм «Тиктор медіа» оголосило збір коштів на діяльність проєкту. Кампанію проводять на сайті «Велика ідея».

Організатори кампанії планують до 3 грудня зібрати щонайменше 150 тисяч гривень. Зібрані кошти редакція використає на розвиток проєкту, зокрема — на створення інтерактивної культурної мапи України та технічне забезпечення сайту. Крім того, на гонорари для команди авторів, фотографів, дизайнерів.

 

Також кошти спрямують на додаткові витрати, що пов’язані з роботою видання (купівля книжок, квитків на події, платне програмне забезпечення, оплата відряджень тощо), маркетингова та рекламна підтримка, консалтингові послуги, юридичний і бухгалтерський супровід.

 

«Тиктор медіа» − онлайн-ресурс, що розповідає про культурні події, книжкові новинки, видавничий бізнес, мистецтво та мандрівки в Україні. Його заснували Мар’яна Хемій та Ірина Стахурська. Вони назвали видання на честь відомого українського медіамагната і видавця Івана Тиктора, щоб привертати увагу до «його прогресивних рішень у медіабізнесі та книговиданні, а також відкривати для широкої аудиторії історії успіху людей, що працюють у сфері культури».

 

За словами головної редакторки Мар’яни Хемій, ідея «Тиктор медіа» — стати тим містком, який пов’язує міста й культуру, формує у читача конкретні асоціації й, відповідно, попит на те, щоб побачити їх наживо. Для цього створюють інтерактивну мапу України, на яку нанесуть локації та культурні продукти, пов’язані з ними: мистецькі фестивалі, музеї, видавництва, книгарні тощо.

 

«Кожен з об’єктів, відображених на карті за місцем розташування чи створення, міститиме коротку довідку, до нього підв’яжуть статті на сайті. Реалізація цього задуму i робота медіа загалом потребують відповідних ресурсів. Тому ми як редакція вирішили залучити фінансування у популярний для креативних проєктів по всьому світу спосіб — краудфандингу. Віримо, що вдасться зібрати необхідну суму й закликаємо доброчинців долучатися своїми внесками», − переконана Мар’яна Хемій.

 

Протягом двох місяців із моменту запуску сайту, на ньому вже вийшли понад 70 матеріалів: книжкові огляди, інтерв’ю, репортажі з літературно-мистецьких фестивалів, ексклюзивні інтерактивні матеріали-мандрівки та власний спецпроєкт. Авторами текстів стали українські письменники та письменниці: Сашко Дерманський, Іван Андрусяк, Катерина Міхаліцина, Надійка Гербіш, Дара Корній; також професійні журналісти.

 

Підтримку Тиктор медіа висловили діячі креативної сфери та українські видавництва, надавши для його краудфандингової кампанії цінні лоти: книжки з автографами авторів, лекції та консультації, зустріч з відомими письменниками й журналістами, а також ексклюзивні тематичні екскурсії у різних містах України. Це лоти від Сергія Жадана, Андрія Любки, Остапа Українця, Ганни Улюри, Надійки Гербіш та інших.  Благодійники зможуть отримати їх як подарунок за свою пожертву.

 

Додамо, зараз триває збір коштів на український переклад путівника з велоурбанізму та роману про післяпологову депресію.