бібліотеки

У межах дерусифікації бібліотек списали понад 10 млн російськомовних книжок

07.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Станом на листопад 2022 року в публічних бібліотеках Єсписали близько 19 млн примірників книжок, з яких 11 млн  — російською мовою. Про це повідомили на сайті Верховної Ради України з посиланням на інформацію народної депутатки, заступниці голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук.

«Списують і деякі українськомовні книжки радянської доби. Є рекомендації списувати й вилучати книги, автори яких виступили з підтримкою збройної агресії проти України. Є цілий список таких авторів, які потрапили під санкції. Загалом співвідношення книг російською та українською мовами в наших бібліотеках дуже печальне. Тож зараз ідеться про те, що швидше необхідно поновлювати фонди й закуповувати книги українською мовою», — зазначила Євгенія Кравчук.

 

Вона наголосила, що Український інститут книги закуповує винятково українські книжки на відміну від місцевої влади, бо бібліотеки перебувають на балансі або обласних рад, або рад ОТГ.

 

«Депутатам вдалося внести правку у бюджет 2023 року про збільшення фінансування Інституту книги. Це значно менше, ніж нам би хотілося, але завдяки тому, що наразі виділено, будуть проплачені закупівлі видань, які фінансуються з бюджету Мінкульту», — сказала політикиня.

 

Вона уточнила, що наразі у публічних бібліотеках України близько 44% книжок російською мовою, решта українською мовою чи мовами країн ЄС.

 

Нагадаємо, в Україні створили Раду з розвитку бібліотечної сфери під час війни.

 

Читайте також: У бібліотечному фонді України 45% російськомовних документів та літератури — Лариса Петасюк