бібліотеки

У Мінкульті уникнули відповіді про закупівлі книжок у пункти незламності

18.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після того, як у соцмережах опублікували інформацію про закупівлю книжок Міністерством культур та інформаційної політики у центри незламності, Читомо надіслало запит щодо роз’яснення, але не отримало запитуваної інформації.

Зокрема власниця видавництва «Урбіно» Божена Антоняк повідомляла про те, що у січні 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики закупило книжок до пунктів незламності на 65 млн грн у видавництва «Фоліо».

 

Як повідомляв тодішній міністр культури Олександр Ткаченко, книжки передавали у межах акції «Українським дітям – українську книгу», започаткованої разом з Держкомтелерадіо, МЗС та Офісом президента. Станом на 23 квітня до пунктів незламності передали понад 50 тисяч книжок.

 

Станом на грудень 2022 року в Україні працювало 11500 пунктів незламності. За даними міністерства інфраструктури, у  лютому 2023 року працювали 9597 пунктів.

 

У відповідь запитання про те, чи відбувалися закупівлі книжок у пункти незламності у січні-лютому 2023 року, якими були бюджети закупівель, які назви книжок яких видавництв були закуплені за цей період, чи були доставлені закуплені книжки у пункти незламності та кількість пунктів незламності (за обласними центрами), у які були доставлені книжки, Мінкульт повідомив Читомо, що у квітні – травні 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики зібрало та передало 4 тисячі книжок до бібліотек Донецької області.

 

«Понад 4000 примірників різножанрової літератури (дитячої, художньої, історичної, науково-популярної) надані Національною бібліотекою України для дітей, Центром захисту інформаційного простору, Державним комітетом України з телебачення та радіомовлення доставлено до міста Покровськ для подальшого розповсюдження серед мешканців Донецької області, які залишилися на території регіону», — зазначили у МКІП.

 

Водночас у міністерстві не надали запитувану інформацію попри прямий інформаційний запит щодо перелічених питань.

 

Нагадаємо, у травні в пункти незламності на Донеччині передали понад 3000 книжок українською мовою різних жанрів.

 

Читайте також: Відомий перелік раритетних книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

 

Чільне фото: ukrainska-gromada.gov.ua