Донеччина

У пункти незламності на Донеччині передали українські книжки

06.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

13 громад Донецької області отримають понад 3000 книжок українською мовою різних жанрів, а жителі Краматорська — ще 2000. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України та Держкомтелерадіо.

Акція відбулася завдяки ініціативі Донецької обласної військово-цивільної адміністрації та за підтримки Мінкульту. 1 травня видання поїхали на Донеччину, щоб поповнити книжкові полички літературою для дорослих та дітей в освітньо-консультаційних центрах та пунктах незламності області.

 

Книжки зібрали:

  • Національна бібліотека України для дітей;
  • Центр захисту інформаційного простору;
  • Державний комітет України з телебачення та радіомовлення.

 

Як зазначають у Мінкульті, акція сприятиме розвитку читання в регіоні й допоможе формувати національний мовно-культурний простір країни.

 

Окрім того, Держкомтелерадіо відгукнувся на прохання громадської організації «Донецьке обласне відділення Української бібліотечної асоціації» в Краматорську.

 

Жителі Краматорська отримають 2000 видань: працівники Держкомтелерадіо зібрали близько 200 примірників книжок з історії України, творів сучасних письменників та української класики, перекладів українською творів європейських письменників, а решту — ще майже 1800 видань надало громадській організації акціонерне товариство «ДАК «Укрвидавполіграфія». На його складах зберігаються книжки, зібрані видавцями у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!».

 

Як повідомлялося, росіяни вивезли з бібліотек Донеччини майже 10 тис. українських книжок. росія масштабно фінансує знищення українських бібліотек на окупованих територіях.

 

Чільне зображення: МКІП