німеччина

У Німеччині оцифрували єврейську пресу часів нацизму

12.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Німецька національна бібліотека оцифрувала єврейську періодику, що виходила в Німеччині, Австрії та Протектораті Богемія й Моравія в роки нацистської диктатури. Про це повідомляє Українська асоціація єврейських студій.

 

Загалом удоступнено 1436 номерів 26 назв періодики. Сукупний обсяг оприлюднених матеріалів – 24778 сторінок. Відповідні журнали та газети здебільшого видавались як органи самодопомоги єврейської громади.

 

«Їх слід розуміти як пряму відповідь на переслідування з боку нацистського режиму», – підкреслюють на сайті бібліотеки.

Як зазначається, Німецька національна бібліотека запустила процес ліцензування преси, що вийшла з друку. Це дало змогу ліцензувати єврейські періодичні видання та зробити їх знову доступними у всьому світі.

 

Зокрема, у межах проєкту «Єврейські періодичні видання в нацистській Німеччині» оцифрували такі журнали та газети: «Gemeindeblatt der Jüdische Gemeinde zu Berlin», «Jüdische Emigration: Korrespondenzblatt über Emigration und Siedlungswesen», «Jüdisches Nachrichtenblatt» та «Jüdisches Nachrichtenblatt».

Проєкт реалізовано за підтримки Deutsche Forschungsgemeinschaft (Німецького дослідницького фонду). З повним каталогом оцифрованих матеріалів можна ознайомитися на сайті Німецької національної бібліотеки.

 

Як повідомлялося, Музей-архів преси, заснований істориком та журналістом Вахтангом Кіпіані, отримав нове приміщення на Подолі в Києві.

 

Зауважимо, Музей-архів преси став партнером проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття» реалізованого Читомо за підтримки Українського культурного фонду. Цей проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань про літературу і мистецтво XX століття, які виходили на території України або створювались українцями діаспори.

 

У межах «Екземплярів ХХ» було оцифровано і викладено у вільний доступ 8 літературно-мистецьких журналів.

 

Чільна: Klaus-D. Sonntag