німеччина

У Німеччині видадуть «Смерть лева Сесіла мала сенс» Стяжкіної

01.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У німецькому академічному видавництві Friedrich Mauke вийде друком роман української письменниці Олени Стяжкіної «Смерть лева Сесіла мала сенс». Про це повідомили на сайті видавництва.

«Це роман про ідентичність: німецьку, польську, українську, російську. Чіткою мовою розвивається розуміння регіону на сході України, який характеризується різноманітними культурними впливами, а також ранами радянсько-російського імперіалізму. 2014 рік, російське вторгнення, стає цезурою в романі також і мовно. Роман, який спочатку починається російською мовою, тут же переходить на українську», — розповідають в описі на сайті.

 

Переклад на німецьку Якоба Вундервальда.

 

Книжка вийде у жовтні. Передзамовити її можна 18 євро (723 грн), вартість у книгарнях становитиме 30 євро (1205 грн).

 

 

Українською «Смерть лева Сесіла мала сенс» видало Видавництво Старого Лева 2021 року.

 

«Роман Олени Стяжкіної про нашу війну й про долі людей, випадково поєднаних у Донецькому пологовому будинку в 1986-му році. Магія фотографії та запозичених імен перетворює незнайомців на гілки генеалогічного дерева — і вони врешті стають родиною, головна в якій — маленька дівчинка. У книжці безліч переходів — стоматолог стає воєнним хірургом, цап — сапером-собакою, боягузливий радянський чиновник набуває рис янгола-охоронця, продавчиня косметики перетворюється на інструктора зі снайперської стрільби… В українському Донбасі. На початку ХХІ століття. Проте час у книжці — доволі умовна величина», — йдеться в анотації українського видання.

 

Олена Стяжкіна — українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського PEN. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта».

 

Авторка понад дев’яноста наукових публікацій, виданих як в Україні, так і за кордоном, серед них «Жінки в історії української культури другої половини XX століття», «Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови», «Стигма окупації: Радянські жінки у самобаченні 1940-х років» та художніх книжок.

 

Нагадаємо, «Смерть лева Сесіла мала сенс» ввійшла до програми підтримки перекладів творів української літератури іншими мовами Translate Ukraine 2023.

 

Читайте також: У США видадуть «Донецький щоденник» Стяжкіної

 

Зображення: mauke-verlag.de

Чільне фото: glazamiobektiva.com.ua