видавництва

У Польщі зібрали понад $100 тисяч для допомоги українським видавництвам

14.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Fundacja Powszechnego Czytania (польський Фонд загального читання) на чолі з президентом Марією Дескур надали грантову підтримку українським видавцям на понад $100 тисяч. Про це повідомили на сайті фонду.

Гроші зібрали методом фандрейзингу як громадяни Польщі, так і комерційні підприємства. Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів провела рейтинговий відбір видавництв, які висловили побажання отримати таку необхідну підтримку від польських колег.

 

Допомогу отримали видавництва «Артбукс», «Читаріум», «Видавництво Старого Лева», «Видавництво Анетти Антоненко», «Кальварія», «Жорж», «Час майстрів» та інші.

 

Крім того, фонд закупив тиражі українських книжок для дітей, які тимчасово переїхали до Польщі через військові дії на території України.

 

«Завдяки коштам, отриманим від Fundacją Powszechnego Czytania, а також особистої активності Марії Дескур та Дмитра Дроздовського (головний редактор журналу «Всесвіт») нашому видавництву вдалося відправити до Польщі кілька тисяч дитячих книжок у перші дні повномасштабної війни. Ми ніколи не забудемо цю підтримку наших польських друзів», – розповів директор видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін.

 

Повний список видавництв та коштів, якими їх підтримали, можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, Fundacja Powszechnego Czytania надрукував 88000 книжок для українських дітей-біженців. Вроцлавський Будинок літератури збирав кошти на реалізацію проєкту «Книжки з дому» для українських дітей-біженців, у межах якого безкоштовно поширюють українську літературу.