допомога за кордоном

Польський фонд надрукував 88 000 книжок для українських дітей-біженців

27.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польський благодійний фонд Fundacja Powszechnego Czytania працює над виданнями для українських дітей-біженців, а американські видавці проводять благодійні акції для підтримки українських сімей. Про це повідомляє Publishers Weekly. 

За два місяці роботи польський фонд надрукував 88 000 книжок, а близько 28 000 зараз знаходяться в процесі друку. Для розповсюдження книжок використовують хештег #BooksGiveRefuge. Їх фонд відправляє у польські будинки дитини, дитячі садки, школи, бібліотеки та вокзали, куди приїжджають українські сім’ї.

 

Щоб забезпечити кожну дитину-біженця в Польщі книжкою знадобиться 1 мільйон доларів. Тому фонд збирає пожертви за посиланням. 

 

Також фонду допомагає видавнича спільнота Польщі. Так, Fundacja Powszechnego Czytania отримали пропозицію від польських друкарень, зокрема Totem, щодо друку та розповсюдження книжок для українських дітей. А польські видавці запропонували складські приміщення та транспорт. З останнім пообіцяла допомогти й перша леді Польщі Агата Корнхаузер-Дуда.

 

Польське видавництво «Media Rodzina», створили українські переклади серії бестселерів «Kicia Kocia» Аніти Гловіньської. А друкарня «Друк-Інтро» запропонував 4000 упаковок книжок-розмальовок та олівців для фонду. 

 

У Брукліні видавництво «Indie Books Are Magic» створили інтерактивну подію «Draw for Ukraine», спрямовану на залучення дітей, сімей та ілюстраторів до збору грошей для ЮНІСЕФ в Україні та нью-йоркської організації «Разом для України». 

 

Подія була створена у партнерстві з Private Picassos — мистецькою освітньою організацією, яку очолює українсько-американська художниця та вчитель Валін Бхат. 

 

У місті Дедхем, штат Массачусетс, видавництво «Blue Bunny Books & Toys», що належить автору та ілюстратору Пітеру Рейнольдсу, зібрала понад 20 000 доларів США. Рейнольдс, автор 85 книжок для дітей, створив і продав обмеженим тиражем свої книжки, а всі виручені кошти надійшли до ЮНІСЕФ. 

 

Нагадаємо, що у Великій Британії прибуток від книжки «Майя та її мами» піде на допомогу дітям з України. 

 

Як відомо, польський фонд Fundacja Świętego Mikołaja та Український інститут книги надрукували книжки для українських дітей-біженців у Польщі.