книжки

У Польщі надрукували безкоштовні книжки для дітей з України

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польський фонд Fundacja Świętego Mikołaja (Фундація Святого Миколая) та Український інститут книги надрукували книжки для українських дітей-біженців у Польщі. Про це повідомили співзасновниця і директорка фонду Джоанна Пачорек та фахівець видавничої галузі Юрій Марченко.

Фонд надрукував 12 видань по 500 примірників. Друкували переважно казки: «Дідова дочка та бабина дочка», «Три метелики»,  «Колосок» та інші.

 

«Я дуже радий написати від імені Fundacja Świ ętego Mikołaja, що книжки для українських діток були надруковані та доставлені на наш склад та офіс сьогодні. Ми розпочинаємо розподіл серед центрів допомоги біженцям у Варшаві (ми співпрацюємо з 20 місцевими центрами у Варшаві) і плануємо надсилати книги до центрів та місцевих бібліотек, які займаються допомогою українським сім’ям. Ми збільшимо кількість копій відповідно до можливостей розповсюдження та потреб», — написав Юрій Марченко.

 

Серед авторів надрукованих видань Леся Українка, Сашко Дерманський, В’ячеслав Легхкобит, Анатолій Григорук, Василь Куровський, Катерина Рейда, Ганна Самутіна та Володимир Голозубов.

«Ми дуже дбаємо, щоб діти, які їдуть до Польщі, не втрачали зв’язок з рідною мовою та культурою, саме тому ми надрукували для них 12 робіт найкращих українських ілюстраторів та авторів. Усі книги будуть передані дітям безкоштовно», — повідомили на сторінці фонду.

Фундація Святого Миколая — благодійна організація, що займається організацією соціальних компаній, заснована у 1998 році. Спершу мала назву Агенція Санта Клауса.

 

Польський підрозділ фонду системно допомагає дітям з України з 2019 року. У 2019 році Фонд у співпраці з місцевою організацією створив у Маріуполі клуб Святого Миколая, де діти могли б інтегруватися з однолітками, проводити час на безкоштовних позакласних заходах, навчатися та гратися. 

 

З початком війни фонд розпочав допомогу та гуманітарні операції в Україні та Польщі. Крім видання та безкоштовного розповсюдження української дитячої літератури, фонд передає до України гуманітарну допомогу, фінансує польські організації та установи, що допомагають дітям та молоді з України, та роздає рюкзаки для дітей із вітальними подарунками та речами першої потреби.

 

Долучитися до збору коштів можна за посиланням.

 

Як відомо, Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців запустив краудфандингову кампанію зі збору коштів для друку української дитячої літератури за кордоном, а польський фонд Fundacja Powszechnego Czytania (Фундація загального читання) створила ініціативу з передачі книжок українським біженцям.