репресії

У росії оголосили «іноагенткою» ізраїльсько-російську письменницю Лінор Горалік

20.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство юстиції росії оголосило так званими іноземними агентами сім осіб, серед них — російськомовна письменниця, котра живе в Ізраїлі, Лінор Горалік. Зміни внесли до офіційного реєстру «іноагентів».

Підставою внесення Горалік до реєстру стало те, що вона засуджує повномасштабне російське вторгнення, а також за поширення «недостовірної інформації» про рішення, ухвалені керівництвом росії та «ведення ЛГБТ-пропаганди».

 

Окрім Горалік, до списку ввійшли письменниця та літературна критикиня Тєтяна Сотнікова (Анна Берсенєва), заступник голови Конгресу ойрат-калмицького народу Владімір Довданов, якутська антивоєнна активістка Саргилана Кондакова, публіцист Андрєй Піонтковський та економіст Андрєй Іларіонов, колишній член СПЛ, координатор громадського руху «Громадянин та армія» Сєргєй Кривенко.

 

Законодавство про «іноагентів» у росії з’явилося у 2012 році. Закон дозволяє мін’юсту визнавати некомерційні організації «іноземними агентами», якщо вони отримують фінансування з-за кордону та займаються політичною діяльністю. Критерії, за якими визначається така діяльність, у законі чітко не визначені. Таким чином російська влада може переслідувати організації, що працюють у галузі освіти, культури, охорони здоров’я, екології, захисту прав людини тощо. «Іноземними агентами» можуть також визнавати фізичних осіб і ЗМІ. Наразі в цьому списку вже понад 150 фізичних та юридичних осіб.

 

Лінор Горалік — російськомовна та російська письменниця, поетеса, есеїстка, редакторка інтернет-видання ROAR (Russian Oppositional Arts Review / Resistance and Opposition Arts Review ((«Вісник опозиційної російськомовної культури»)). Народилася в Дніпрі, до 2015 року мешкала у Москві, потім переїхала до Ізраїлю.

 

Нагадаємо, естонський фестиваль Prima Vista скасував виступи Лінор Горалік. Напередодні українські поетки Олена Гусейнова й Анна Грувер відмовилися брати участь в фестивалі через участь російської письменниці.

 

Зображення: kirjandusfestival.tartu.ee, semnasem.org