література в росії

У росії прогнозують культурний занепад через вихід із ринку іноземних видавництв

31.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через відмову іноземних видавництв співпрацювати з росією у країні прогнозують зростання рівня піратства. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Фелікс Сандалов, головний редактор видавництва Individuum, вважає, що розрив відносин із західним книжковим ринком у росії перш за все вплине на невеликі видавництва. Він зазначає, що майже вся нон-фікшн література в росії — перекладна.

 

«Якщо все це відрізати, то літературний ландшафт дуже збідніє, а в довгостроковій перспективі це означає і серйозну літературну деградацію та інтелектуальний голод, який, можливо, частково задовольнятимуть піратські видання, на які натякають різні провладні блогери», —  наголошує він.

 

Також Сандалов каже про те, що масовий вихід на ринок піратів відкине росію початок 90-х з тим винятком, якщо тоді попит книжки був, то зараз він, навпаки, зменшиться через проблеми економіки, тому навіть піратським шляхом видаватимуть лише найбільш масову та гарантовану популярну літературу.

 

«Імовірно, виходитимуть лише гарантовані бестселери, бо навіть піратським чином перекласти та випустити книгу коштує набагато дорожче, ніж нелегально русифікувати кіно. Тому розвалів з новими перекладами Лотреамона або піратськими виданнями Дюркгейма я не очікував би: пірати братимуться лише за перевірених авторів типу Кінга», —  зауважує він.

 

На думку російських видавців, в країні зникне запит на нехудожню літературу, оскільки піратам вона не цікава, а законно видавати її занадто дорого для російських видавців. Заповнити нішу російським нон-фікшном не вдасться, а через відсутність культурного обміну російська галузь не розвиватиметься.

 

«Через подорожчання печатки, перекладу та прав ці книжки взагалі перестануть видаватися. Не буде зразків — усе деградуватиме досить швидко, бо просто не буде запиту на такі книжки. Наука на місці не стоїть, тому насправді ситуація у культурному плані дуже страшна», — повідомив Борис Купріянов, співзасновник магазину «Фаланстер», директор сайту про книжки та читання «Горький».

 

Видавництво ділової літератури «Альпіна Паблішер» збирається надрукувати запас після закінчення контрактів та переорієнтовуватися на ті іноземні видавництва, що продовжуватимуть працювати з росією.

 

Як відомо, найбільше світове видавництво освітньої літератури Pearson припинило роботу в росії та білорусі. Найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупинили співпрацю з російськими видавництвами. Літературна агенція Великої Британії Curtis Brown та видавництва Pan Macmillan і Canongate теж призупинили співпрацю з російськими видавцями. 

 

Відмовляються від друку в росії й окремі автори.

 

Джерело: The Insider

 

Чільне фото: Библиотека T&P