злочини росії

У російському полоні перебувають 32 українські представники ЗМІ

05.05.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Наразі в російському полоні перебувають 32 українських медійники. Про це повідомив тимчасовий виконувач обовʼязків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час поїздки у Запорізьку область.

Він повідомив, що нині тривають переговори щодо якнайшвидшого повернення полонених.

 

У російському полоні перебувають зокрема Дмитро Хилюк, Владислав Єсипенко і Максим Буткевич. Росія незаконно утримує Вікторію Рощину, Ірину Левченко, Ірину Данілович та інших.

 

Окрім того, Центр прав людини ZMINA повідомив про 162 випадки тиску на журналістів в тимчасово окупованому Криму упродовж 2022-2023 років. 16 кримських журналістів утримують в тимчасово окупованому Криму та в росії.

 

Засуджені росією журналісти визнані політв’язнями, їх утримують у жахливих умовах і переводять до штрафних ізоляторів або до одиночних камер.

 

«Оскільки Росія не може на державному рівні заборонити працювати журналістами, то вони намагаються шукати приводи, щоб ув’язнити медійників. Зазвичай їх судять за статтями про тероризм та диверсії», — розповіла правозахисниця, менеджерка проєктів ZMINA Вікторія Нестеренко.

 

Нагадаємо, Читомо та Український ПЕН у 2021 та 2022 році запустили серію матеріалів «Люди з порожніх стільців», що розповідає історії ув’язнених у кремлі журналістів, блогерів і письменників.

 

Частина спецпроєкту, що запущена у 2022 році, розповідає історії засуджених кримськотатарських громадянських журналістів. У межах попередньої частини було створено 20 матеріалів про сучасних українських авторів-політв’язнів, що перебували чи продовжують перебувати у в’язницях Криму, ОРДЛО та росії, а також про політв’язнів білорусі, Туреччини, Мексики, Еритреї, Венесуели, Індії, Зімбабве та Філіппін. Усі статті проєкту читайте за посиланням.

 

Чільне фото: УНІАН