Крим

У росії ув’язненій журналістці Ірині Данилович не дозволяють пити ліки

06.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ув’язнену росією кримську громадянську журналістку Ірину Данилович позбавили можливості приймати необхідні ліки, без яких вона зазнає сильних нападів головного та вушного болю. Про це кореспонденту проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії повідомив її батько Броніслав Данилович.

Наразі Ірина Данилович перебуває у колонії після вироку російського окупаційного міського суду Феодосії,

 

Як відомо Брониславу Даниловичу, у колонії на роздачу ліків відвели 1,5 години двічі на тиждень. Упродовж цього часу ліки встигають отримати лише 20-30 людей із черги в кількасот ув’язнених.

 

«За можливість бути у прохідній частині черги та отримати ліки серед хворих періодично відбуваються бійки. Ірина в цьому не бере участі й вже кілька місяців позбавлена доступу до медикаментів, які їй виписали лікарі, які ми регулярно відправляємо в посилках. Це просто садизм якийсь», – заявив Данилович.

 

Він повідомляє, що у колонії немає гарячої води й тисяча в’язнів не можуть нормально помитися. Крім того, недостатнє очищення посуду спричиняє виникнення кишкових захворювань, а доступу до медичної допомоги ув’язнені не мають.

 

Як відомо, Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому.

 

Данілович інкримінували «незаконне виготовлення, транспортування чи зберігання вибухових речовин» (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу рф).

 

«Влада» тимчасово окупованого Криму почала переслідувати Данилович у розпал пандемії Covid через її журналістські репортажі для проєкту «Кримська медицина без обкладинки» про проблеми кримської системи охорони здоров’я, які вона публікувала на загальнодоступній сторінці у Facebook. Зокрема у грудні 2021-го в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данілович таврували як «іноземну агентку». Також журналістка співпрацювала з медійними й правозахисними ініціативами «InЖир-медіа», «Кримський процес» та іншими.

 

Як повідомлялося, українські правозахисники та іноземні журналісти вимагали терміново звільнити викрадену журналістку.

 

Нагадаємо, раніше Данилович побив конвой фсб. До неї також застосовували тортури. Опісля окупаційний міський суд Феодосії засудив Данилович до семи років позбавлення волі.

 

Читайте також: Нові кримські політв’язні. Історія громадянської журналістки Ірини Данилович

 

Чільне фото: телеграм-канал омбудсмана Дмитра Лубінця