* ESC - закрити вікно пошуку
Леся Українка
У Сакартвело реконструювали музей-бібліотеку Лесі Українки
08.11.2024
У Сурамі завершили реконструкцію музею-бібліотеки Лесі Українки. Про це повідомили на фейсбук-сторінці «Культурна спадщина Сакартвело».
Музей реконструювали за підтримки Національного агентства охорони культурної спадщини Сакартвело, яке розпочало роботи ще у 2020 році після присвоєння музею статусу пам’ятника культурної спадщини у 2019 році.
У оновленому музеї представлені експонати, що розповідають про життя і творчість Лариси Косач: поетичні збірки, рукописи, фотографії, етнографічні матеріали та предмети мистецтва.

Через аварійний стан будівлі проєкт передбачав повне відновлення фундаменту, конструкції та інфраструктури музею. На першому етапі демонтували стару будівлю та і заклали новий фундамент, а на другому – провели додаткові роботи з укріплення основи. Третій етап, завершений у 2021 році, включав встановлення залізобетонного каркаса та укладання покрівлі. На четвертому етапі роботи ускладнились через розірвання контракту з підрядником, після чого у 2023 році оголосили новий тендер. Завершальні етапи, зокрема облаштування покрівлі, встановлення вікон, дверей та внутрішнє оздоблення, виконала інша компанія. Загальна вартість реконструкції склала 1 864 517 ларі.
Музей-бібліотеку вперше відкрили у 1952 році.
Як повідомлялося, переклад поеми Лесі Українки «Кассандра» вийшов друком у США і Сакартвело.
Фото: საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობა
Читомо» — це медіа про книжки й літературу, що підтримувало українське книговидання задовго до того, як це стало трендом. Ставайте частиною історії — доєднуйтеся до Клубу Читомо!
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості
112
ґванца джобава
Картвельські дієвці культури засудили організаторів нацстенду у Парижі
18.04.2026 -
356
Велика Британія
Хто говорить від імені картвельської літератури: стенд Сакартвело на Лондонській книжковій виставці
15.03.2026 - Ольга Муха