злочини росії

У січні росіяни вбили й викрали українських журналістів

04.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

10 злочинів проти свободи слова у січні в Україні зафіксували експерти Інституту масової інформації. Про це повідомляється на сайті організації.

 

З них дев’ять вчинила Росія проти українських медіа та журналістів.

 

Серед російських злочинів – викрадення, обстріли та поранення журналістів, кіберзлочини, а також вимкнення українського мовлення, закриття медіа внаслідок війни РФ проти України.

 

Також ІМІ зафіксував один випадок порушення свободи слова, за який відповідальні громадяни України. Йдеться про інтернет-тиск.

 

У січні на фронті загинув одеський журналіст, письменник, ресторатор Ігор Терьохін. Він працював у ТРК РИАК та в команді «Глас Медіагрупа». За даними ІМІ, Ігор Терьохін став 44-м медійником, що загинув унаслідок російської агресії в Україні. З них вісім – під час виконання журналістської діяльності, 36 загинули як учасники бойових дій або стали жертвами російських обстрілів не під час виконання журналістських обов’язків.

 

У перший місяць 2023 року репортер німецького видання Bild Бйорн Штрітцель отримав уламкове поранення внаслідок російського обстрілу міста Дружківка (Донецька область).

 

Під російський обстріл на Донеччині та Луганщині потрапили дві іноземні та одна українська знімальні групи. Зокрема, журналісти телеканалу «Дом», французького телеканалу TMC та чеського Суспільного мовника. Жодна з них не постраждала.

 

Також у січні стало відомо про викрадення на Харківщині місцевого відеоблогера із Савинської громади 69-річного Анатолія Гарагатого, якого затримали ще в травні 2022 року. Російські окупанти понад три місяці утримували його в полоні. У березні 2022 року він зняв російську танкову колону, що ввійшла до Савинців, і оприлюднив відео в соцмережах. Чоловіка звинуватили в коригуванні вогню, катували струмом, натягували мішок на голову.

 

Серед кіберзлочинів ІМІ зафіксував кібератаку на Укрінформ, яку, імовірно, здійснили хакери з угрупування Sandworm, пов’язаного з Головним управлінням Генерального штабу Збройних сил РФ.

 

Нагадаємо, за попередніми даними ​​за дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні

 

Читайте також: Руїни, холод і стоїцизм: що побачили письменники з США на деокупованих теренах

 

Чільне фото: rawpixel.com