Салман Рушді

У США діють санкції проти фонду, що пропонує винагороду за вбивство Рушді

30.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після нападу на британського письменника Салмана Рушді Сполучені Штати запровадили фінансові санкції проти фонду “15 Khordad Foundation”. Про це повідомляють на сайті Державного департаменту США. 

Заходи до іранського фонду застосують рішенням Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США. “15 Khordad Foundation” пропонувала близько трьох мільйонів доларів за вбивство Салмана Рушді. Це у США розцінюють як підтримку терористичної діяльності. 

 

«Сполучені Штати не похитнуться у своїй рішучості протистояти загрозам, які створює іранська влада проти універсальних прав на свободу вираження поглядів, свободу релігії чи переконань і свободу преси. Цей акт насильства, який хвалив іранський режим, жахливий. Ми всі сподіваємося на швидке одужання Салмана Рушді після нападу на його життя», — заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та Фінансова розвідка Браян Е. Нельсон. 

 

Іранський фонд повʼязують з аятоллою Рухоллою Хомейні, який оголосив смертний вирок Рушді. За даними правоохоронних органів США, чоловік на імʼя Хаді Матар, заарештований під час нападу, схвально відгукнувся про Хомейні у своєму інтервʼю після арешту.

 

Заклик до вбивства Рушді, озвучений аятолою Хомейні та фінансово підтриманий Фондом 15 Хордад та іншими іранськими організаціями, призвів до смерті та поранень кількох людей, пов’язаних із романом Рушді «Сатанинські вірші», включно з іншими письменниками, перекладачами та видавцями. У 1991 році перекладач «Сатанинських віршів» на японську мову був убитий у своєму офісі. У 1993 році щонайменше 37 людей вбили, коли натовп спалив готель у Туреччині, де проживав письменник, який переклав твори Рушді.

 

Нагадаємо, 12 серпня британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті Атокуа у США. Внаслідок нападу письменник втратив зір на одному оці та дієздатність руки.