книжки про Україну

У США видали книжку українського автора про «Ізоляцію» в Донецьку

07.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське видавництво Defiance Press у Техасі видало англійською мовою книжку українського журналіста Юрія Луканова «Репортер Волковський». Про це повідомили на сайті видавництва.

«Головні герої цієї книги – журналісти. У країні, на яку напав агресор, необхідно постійно відповідати на нові виклики, які несе війна. Журналіст країни, яка є жертвою агресії, має залишатися абсолютно нейтральним чи все ж має стати інформаційним воїном? Журналіст з країни, яка постраждала від агресії, має бути неупередженим журналістом, чи він (вона) все ж може брати участь в опорі? Як ставитися до світу, який обмежується висловленням занепокоєння і не усвідомлює нелюдяності путінського режиму, який кинув явний виклик світові через війну з Україною? Війна змінює ситуацію і змушує професіоналів шукати нові відповіді. Ще одне болюче питання – ставлення до росіян, громадян країни, яка проголосила свою дружбу, а потім напала на вашу країну. Головні герої шукають відповіді на ці питання, переживаючи драматичні пригоди», — зазначають у видавництві.

 

 

У романі йдеться про те, що дружина одного з героїв, Сергія Сухобокова, Ліза стає прихильницею “русского мира” та приєднується до окупантів. З одного боку, герой ненавидить її, з іншого боку, продовжує любити, а дочка героїв розривається між мамою і татом.

 

«У Криму головний герой Іван Волковський визволяє з полону французького телеоператора, вдавшись до авантюрних прийомів. Потім їде у Донецьк, оскільки у полоні опинився його друг і колега. Дорогою він стає свідком трагічної ситуації, коли снаряд бойовиків влучає у пасажирський автобус і вбиває кількох людей. Врешті, головний герой сам опиняється у сумнозвісній в’язниці “Ізоляція”. … Головний герой і його друг постають перед моральним вибором — збрехати на користь російської пропаганди й визволитися, чи відмовитися і залишитися в полоні, ризикуючи здоров’ям і життям. Вони також шукають відповіді на питання, як поводитися журналісту країни, на яку напали — зберігати цілковитий нейтралітет, чи шукати інакші підходи», — йдеться в анотації до українського видання до роману.

 

В Україні видання вийшло у 2020 році.

 

«Я не літературознавець, але дещо знаю про російських терористів, війну та окупацію. Юрій Луканов так точно описав концтабір “ДНР”, наче сам був там, його опис відображає реальність, яку я особисто спостерігав протягом 48 днів у концтаборі “ДНР” влітку 2014 року, майже документально. Поряд із вигаданими, але дуже типовими персонажами все, що написав Юрій, може здатися читачам абсурдним, але сама реальність не менш абсурдна», — зазначив Дмитро Потєхін, український активіст, колишній російський полонений.

 

За фінансової підтримки фундації United Help Ukraine Юрій Луканов готується до презентаційного туру містами США. На своїй фейсбук-сторінці він проанонсував, що планує відвідати Г’юстон, Остін, Вашингтон і Нью-Йорк.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Луканов розповів, що мав уривок тексту англійською ще до публікації книжки у США. «Свого часу я його опублікував, його побачив українець з Австралії професійний перекладач Юрій Ткач, йому сподобалося і він переклав англійською. Я взяв цей шматок, написав презентаційний текст і розіслав, либонь, у сотню видавництв США, Британії, Канади і Австралії. Нині їх легко можна знайти в інтернеті. Через пару місяців прийшли відповіді з чотирьох — одне британське і три американських. Defiance Press, на відміну від інших, відразу запропонувало варіанти співпраці.  Себто це та ситуація, коли працювали не зв’язки, не знайомства, а винятково якість тексту.  Зважаючи на те, що видавництво вкладалося в переклад, то бюджет книги вийшов більшим, ніж зазвичай. Вони ризикнули, бо сподіваються повернути вкладене»,— зазначив він.

 

Придбати книжку можна за посиланням. Її вартість — $10.

 

Юрій Луканов — український журналіст з Києва. Він працює журналістом понад чотири десятиліття, протягом яких він опублікував статті, репортажі та розслідування щодо прав людини в українських та міжнародних ЗМІ, зокрема United Press International, The Financial Times та T he Atlantic Council of the US. Автор книжок «Третій президент. Політичний портрет Леоніда Кучми» та «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму».

 

Як повідомлялося, у США видали історичне дослідження Андрія Портнова “Dnipro. An Entangled History of a European City”  та книжку письменника Володимира Рафєєнка “The Length of Days”.

 

Зображення: Defiance Press