США

У США закрилася одна з останніх незалежних компаній-книгорозповсюдників

29.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США закрилася Small Press Distribution (SPD) — одна з останніх незалежних компаній-книгорозповсюджувачів. Про це повідомили на сайті компанії.

Виконавчий директор SPD Кент Вотсон 28 березня повідомив, що компанія закрилася.

 

«Понад п’ять десятиліть SPD розповсюджувала книжки для сотень незалежних літературних видавництв, дозволяючи тисячам письменників пропонувати різноманітну й експериментальну літературу авдиторії по всьому світу. Важко переоцінити вплив SPD на літературну галузь за останні 55 років. Попри всі труднощі, крихітна служба розповсюдження на задній частині Berkeley’s Serendipity Books виросла, щоб допомогти авторам досягти деяких найкращих досягнень літературного світу. Автори, чиї книжки  розповсюджуються SPD, отримали кілька нагород National Book Awards, Пулітцерівську премію, PEN Awards, Lambda Literary Awards тощо — майже 100 нагород тільки з 2019 року», — написав він.

 

Вотсон назвав падіння продажів і втрату інституційної підтримки причинами, що змусили компанію закритися. « Кілька років падіння продажів і втрата грантової підтримки майже від усіх інституцій, які щорічно підтримували СПД, призвели до того, що наш бюджет скоротився до критичної межі. … Попри героїчні зусилля невтомного персоналу зі збору коштів, пошуку нових каналів збуту для наших видань і переїзду з нашого застарілого складу в Берклі, ми просто не можемо зводити кінці з кінцями», — йдеться у заяві.

 

У лютому SPD перевезла понад 300 000 примірників зі свого підприємства в Берклі на склади, що належать Ingram Content Group і Publishers Storage and Shipping. Таким чином виконавчий директор планував запобігти закриттю Small Press Distribution, скоротивши операційні витрати і одночасного збільшивши кількість послуг, таких як доступ до друку на вимогу, розповсюдження електронних та авдіокнижок, а також ширше розповсюдження в США та в усьому світі.

 

Переїзд зі складу в Берклі сприяла кампанії GoFundMe, яка зібрала $100 000, ще $75 000 планували зібрати для впровадження нових послуг для видавців. Оголошуючи про закриття, Кент Вотсон повідомив, що зміна складу коштувала більше, ніж планувала SPD. Також він розповів про втрату $125 000 щорічних грантів, які раніше отримувала SPD.

 

«Я засмучена закриттям SPD, яка була давньою та шанованою установою в незалежній видавничій спільноті та критично важливою для того, щоб зробити незалежні книжки доступними для читачів. На жаль, втрата ще одного незалежного дистриб’ютора ще більше посилює нерівність у доступі на ринок між корпоративними та незалежними видавництвами та, зрештою, завдає шкоди власникам малого бізнесу та споживачам», — сказала виданню Publishers Weekly Андреа Флек-Нісбет, генеральна директорка Асоціації незалежних книговидавців США.

 

Як повідомлялося, під час пандемії у США одна з книгарень почала здавати своє приміщення для романтичних побачень.

 

2023 року у США та Канаді запустили онлайн-книгарню української літератури “Ukrainian pages”.

 

Джерело: Publishers Weekly

Чільне фото: Sam Lefebvre/KQED