* ESC - закрити вікно пошуку
Black Lives Matter
У США звільнили працівника бібліотеки через спалення книжок Трампа та Коултер
18.02.2021У США співробітника Публічної бібліотеки Чаттануги та активіста «Black Lives Matter» Кемерона Вільямса звільнили через три місяці після звинувачення у «неналежному» спалюванні книжок Дональда Трампа та Енн Коултер. Про це повідомляє Literary Hub.
У грудні минулого року Вільямс розмістив у своєму інстаграмі відео, на якому він підпалює книжки Трампа «Покалічена Америка» (Crippled America) та Коултер «Як розмовляти з лібералом (якщо потрібно): Світ, за словами Енн Коултер» (How to Talk to a Liberal (If You Must): The World According to Ann Coulter). Водночас на фоні звучала пісня «FDT (Fuck Donald Trump)».
Через два дні керівництво відправило Вільямса в тимчасову адміністративну відпустку. 10 лютого чоловіка звільнили за «неналежне вилучення майна з колекції Бібліотеки».
Згодом Вільямс заявив The Washington Post, що одним із його обов’язків було вилучення книжок, які застаріли, містили неправдиву інформацію або були у поганому фізичному стані.
Звільнений біліотекар додав, що керівник просив його перевірити політичний відділ і вилучити книжки з дезінформацією, а також видання, яким більше 10 років. «Як розмовляти з лібералом (якщо потрібно)» вийшла у 2004 році, більше 10 років тому. «Покалічену Америку» опублікували в 2015-му до обрання Трампа президентом, і вона, фактично, була книжкою передвиборчих обіцянок. Відповідно, тут не йдеться про образи у тексті книжок, наголошують у Literary Hub.
За словами Вільямса, керівник спеціально згадав про його активізм, коли просив виконати це завдання.
Також колишній бібліотекар зауважив, що до розгортання цих подій працівникам бібліотеки дозволялося брати додому книжки, які було вирішено вилучити. Крім того, старі видання іноді використовували для мистецьких проєктів.
Неназваний представник бібліотеки підтвердив The Washington Post, що дії Вільямса суперечили бібліотечній політиці.
«Наша робота – забезпечити, щоб в усіх сферах життя був доступ до інформації без суджень та упереджень. . . ми вважаємо, що цензурі немає місця в бібліотеці», – сказав співрозмовник видання.
За інформацією журналістів, Кемерон Вільямс був єдиним темношкірим з-поміж близько 80 працівників Публічної бібліотеки Чаттануги.
Як повідомлялося, у США понад 250 письменників, літературних агентів та редакторів закликали своїх колег не публікувати будь-які мемуари президента США Дональда Трампа.
Читайте також: Людина, через яку штурмували Капітолій: що почитати про Трампа українською
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості