бібліотеки

У Стамбулі відкрилася найбільша публічна бібліотека

16.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Стамбулі після реставрації відчинилася найбільша публічна бібліотека Рамі, відроджена з історичних казарм Рамі.

Книгозбірня запрацювала після закінчення реставраційних робіт історичних артилерійських казарм Рамі, побудованих у 1770-х роках у районі Еюп на європейській частині Стамбула.

 

Казарма Рамі, що датована серединою восьмого століття, відроджена як бібліотека Рамі після реставрації та реконструкції, які тривали близько чотирьох років. Про проєкт перетворення казарми Рамі, яка була зареєстрована як «культурне надбання» в 1972 році, в національну публічну бібліотеку оголосили в червні 2018 року.

 

 

Бібліотека має великий кампус з індивідуальними та груповими читальними залами, зонами для активностей, приміщеннями для майстерень і центром для людей з інвалідністю. Вона також слугуватиме місцем для семінарів, виставок та бесід.

 

Згідно з інформацією Міністерства культури й   туризму туреччини казарми Рамі були побудовані в період правління султана Мустафи III (1757-1774) і реконструйовані та розширені султаном Махмудом II між 1828 і 1829 роками. Казарми використовував султан Абдульмечід як військовий штаб під час Кримської війни, остаточного вигляду вони набули під час правління султана Абдул-Гаміда II.

 

Приміщення перестали використовувати у військових цілях в 1960-х роках. Пізніше будівля, яка була передана муніципалітету Стамбула в 1980-х роках, використовувалася як автостоянка, футбольне та спортивне поле, а також продовольчий склад.

 

Нагадаємо, у 2021 році у Стамбулі презентували підручник з української мови для турецькомовних студентів.

 

Як відомо, у столиці Туреччини Анкарі є бібліотека, яка повністю складається з книжок, викинутих у сміття.

 

Джерело: Daily Sabah

 

Чільне фото DNA