бібліотеки

У Туреччині діє бібліотека з книжок, викинутих на смітник

08.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У столиці Туреччини Анкарі є бібліотека, яка повністю складається з книжок, викинутих у сміття. Про це повідомляє CNN.

Бібліотека розташована покинутому цегельному заводі в районі Чанкая в Анкарі. Її заснували після того, як сміттярі почали збирати викинуті видання.

 

Спочатку книжки позичали друзям і родинам працівників комунальних служб, але коли бібліотека набула популярності, збирачі сміття відкрили її для громадськості та жителів Анкари, які також почали дарувати книжки. 

 

Бібліотека запрацювала у вересні 2017 року.

 

Згодом місцевий муніципалітет Чанкая знайшов у бюджеті місце для штатного працівника бібліотеки та переобладнав сміттєву вантажівку на пересувну бібліотеку, яка одночасно виконує функцію вантажівки для пожертвувань.

 


Бібліотека нараховує 6000 книжок від художньої до наукової літератури. Також є дитячий відділ із коміксами та цілий розділ для наукових досліджень. Для двомовних відвідувачів доступні книжки англійською та французькою мовами.

 

Міська влада також найняла штатного працівника для управління бібліотекою. Читати позичену в бібліотеці книжку можна протягом двох тижнів.

 

Книгозбірня позичає врятовані книжки школам, освітнім програмам і в’язницям.

 

«Сільські шкільні вчителі з усієї Туреччини просять книжки», — розповів голова Чанкая Елпер Ташделен. 

 

Бібліотеку часто заповнюють діти муніципальних службовців та учні довколишніх шкіл. Також є зона відпочинку для читачів та шахові дошки для відвідувачів. Бібліотека особливо популярна серед велосипедистів, чия дорога пролягає повз бібліотеку.

 

 

Також у Туреччині діє ініціатива «Жодна школа без бібліотек», об’єднана з Zero Waste. Станом на січень 2022 року в країні побудовані 250 нових бібліотек, повністю виготовлених із перероблених матеріалів.

 

Нагадаємо, у Туреччині український дитліт передали до державної бібліотеки. На початку 2022 року у Туреччині вийшла перша збірка українських фразеологізмів із турецькими відповідниками «Язик до Туреччини доведе».

 

Джерело: Literary Hub

 

Фото: CNN