Агатангел Кримський

У столиці Туреччини назвуть вулицю на честь Агатангела Кримського

25.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одну з вулиць Анкари назвуть іменем українського вченого, письменника і перекладача Агатангела Кримського. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Надзвичайний i Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Дипломат зазначив, що на цій вулиці розташоване Посольство України у Туреччині, а перейменування присвячене сто п’ятдесятій річниці з Дня народження Агатангела Кримського.

 

«Залишилось завершити лише деякі формальності. І гарні новини на цьому не закінчуються. Незабаром у центрі Анкари, в одній із найпрестижніших локацій столиці Туреччини, відкриють Український парк, що зараз перебуває на стадії впорядкування. Рішення місцевої влади про його створення також прийнято. Хочу щиро подякувати турецькій стороні за постійну підтримку та всебічне сприяння і допомогу, яку ми завжди відчуваємо. Отже, наша мета «Більше України в Туреччині» продовжує наповнюватися змістом», − розповів Андрій Сибіга.

 

Зазначимо, Агатангел Кримський (1871-1942) (літературний псевдонім Агатангела Хванька) український історик, мовознавець, вчений, сходознавець, письменник і перекладач, поліглот, один з організаторів Академії наук України (1918). Агатангел Кримський — автор численних праць з історії та культури арабських країн, Ірану, Туреччини, семітології, історії, ісламу.

 

Агатангел Кримський вважається одним з найвидатніших сходознавців у історії світової філологічної науки. Як письменник, відомий поетичними творами на східні теми, що ввійшли до збірки «Пальмове гілля», оповіданнями «Повістки й ескізи з українського життя» (1895) і «Бейрутські оповідання» (1906) та романом — «Андрій Лаговський» (1905). Кримському належать численні художні переклади Антари, Омара Хайяма, Сааді, Гафіза, Міхрі-хатун, Фірдоусі та багатьох інших, у тому числі західноєвропейських поетів.

 

Нагадаємо, цього місяця у Дніпрі відкрили меморіальну дошку польському письменнику Юіліушу Словацькому. А торік у Києві з’явився провулок Гарета Джонса.