Агатангел Кримський

У Туреччині відкрили парк імені Агатангела Кримського

24.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У турецькому місті Ізмір відкрили український парк імені Агатангела Кримського та пам’ятну дошку його імені. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомило Генеральне консульство України в Стамбулі.

Окрім того, міські голови підписали угоду про встановлення побратимських відносин між українськими Чернівцями та турецьким Ізміром. Угоду підписали мери Роман Клічук та Тундж Соєр відповідно.

 

«Сьогодні справді історичний день: підписано угоду між нашими містами і відкрито український парк. Дуже вірю, що найближчим часом ми відкриємо в Ізмірі почесне консульство України й український культурний центр», — наголосив посол України в Туреччині Василь Боднар під час церемонії відкриття.

 

Генеральний консул Роман Недільський, звертаючись до української громади Ізміра, висловив бажання, щоб український парк став тим місцем, де вона буде збиратися у важливі дні.

 

За словами Василя Боднаря, це перша угода, підписана між українським і турецьким містами, підписами за час повномасштабної агресії росії проти України.

 

Як повідомлялося, 2022 року переклад праці Агатангела Кримського видали в Азербайджані.

 

Читайте також: Агатангел Кримський: інтелектуальне, гомоеротичне й психологічне від забутого модерніста

 

Чільне фото: Генеральне консульство України в Стамбулі